One PH 20173

Po jugu i do 35 čvorova odjedrena su dva plova na Državnom prvenstvu za krstaše koji jedre prema ORC premjeru. U ukupno 3 plova najbrža prema korigiranom vremenu bila je jedrilica našeg kluba, One kormilara Karla Kureta. Uz Karla državnim prvacima postali su još: Ana Zelić, Dominik Perković, Ivan Kuret, Boris Bakotić i Goran Martinović.
Prvi plov danas je startao u 10:00, južno od otoka Zlarina po umjerenom jugu koje je na drugo krmi pojačalo i preko 30 čvorova. Po ulasku u cilj regatni odbor zbog prejakog vjetra je odlučio regatno polje premjestiti sjeverno od otoka Zlarin gdje je održan još jedan plov po sličnim uvjetima kao i prvi današnji. Sa današnjim 1. i 3. mjestom ukupno One je osvojio naslov državnog prvaka u svojoj grupi, a sa 3. i 5. također su bili najbolji u ukupnom plasamanu. Drugi predstavnik JK Labuda Barba Branko kormilara Filipa Zoričića zauzeo je 6. mjesto u grupi odnosno 12. ukupno. Osim One-a u drugoj grupi Državnim prvacima postala je posada jedrilice Xcite Tonka Rameše. Čestitke svima