ivo baldasar
„U našem gradu se skoro svaku godinu održava po jedno veliko službeno jedriličarsko natjecanje uz nekoliko drugih jedriličarskih manifestacija kao što su Mrduja, Split Olimpic Sailing Week i ostale mnogobrojne regate. Ove godine imamo Europsko prvenstvo za olimpijsku klasu Finnu, dok je lani bilo održano EP u laseru.
S obzirom na važnost nautičkog turizma za Hrvatsku, tradiciju i rezultate naših jedriličara, ali i vezanost Splita uz nautički turizam, sva natjecanja u jedrenju su vrlo važna i dobrodošla jer se njima prezentiraju i promiču ljepote Jadrana i našeg grada.
Grad je ponosni pokrovitelj EP u Finnu i svakako se svi nadamo i očekujemo kako će naš Ivan Kljaković Gašpić osvojiti medalju.
Svima želim dobar vjetar, puno sportske sreće i ugodan boravak u našem gradu - dobrodošlicu je najboljim kormilarima poželio i poteštat grada Splita Ivo Baldasar.