• Viška regata
  • Viška regata

Najbrža jedrilica

GENERALI SAMO ŽVAN JD MARIBORČANKA

Pobjednik regate ORC

Dubrovnik DENIS VUKAS JK Orsan, Dubrovnik

Pobjednici po skupinama

Skupina Jedrilica Kormilar Klub
ORC A Dubrovnik DENIS VUKAS JK Orsan, Dubrovnik
ORC B Gringo 3 ROBERT SANDALIĆ JK Uskok, Zadar
ORC C Green Pepper STIPE GAŠPIĆ JK Labud, Split
C MAXI BAZILIO GORAZD DIMNIK BD Ranca
C0 ZLATAN LUKAS TATEK JK Endemi, Zagreb
C1 BLUE LADY II GORAN TREURSIĆ JK Split, Split
C2 MORE BLACK HELENA PURIĆ  
C3 UNA DAVOR MARČEC JK Uskok, Zadar
C4 FUGU KRALJEVIĆ DAMIR JK Labud, Split
C6 DORA VJEKO GATTIN JK Labud, Split
R MAXI MOLO LONGO TUTTATRIESTE RAJKO KUJUNDŽIĆ JK Galeb, Kostrena
R SUPERMAXI GLISSE OSKAR KOCIJAN  
R0 GENERALI SAMO ŽVAN JD MARIBORČANKA
R1 STRAVAGANZA NIKO KMETOVIC  JK Orsan, Dubrovnik
R2 DUBROVNIK DENIS VUKAS JK Orsan, Dubrovnik
R3 MAREUS 3 DENIS STANOJEVIĆ JK Labud, Split
R4 FATAMORGANA 2 MATE ARAPOV JK Mornar, Split
R5 SATAN II 2PI/7 DAMIR MITROVIC JK Mornar, Split
R6 T8SC ROBERT SKOMERŠIĆ JK Plav, Krk
R7 THE PIMP ROKO ŠTAMBUK JK Split, Split

 

Rezultati 2 etape

Prvi u cilju druge etape je Stravaganza ispred Polet Furiosa a poredak za najbržu jedrilicu VIške regate je kako slijedi

Ime jedrilice / Boat namestartnibrojTip i model jedrilice / Type & modelIme i prezime kormilaraJV1JV2JV
 
GENERALI 126 TP52 SAMO ŽVAN 02:14:29 06:55:12 09:09:41
 
MOLO LONGO TUTTATRIESTE 142 CECCARELLI 53 RAJKO KUJUNDŽIĆ 02:16:50 06:54:00 09:10:50
 
MAREUS 3 62 KRSTAŠ DENIS STANOJEVIĆ 02:25:11 07:00:20 09:25:31
 
POLET FURIOSO 1 TP52 NIKOLA DEŠKOVIĆ 02:39:11 06:47:13 09:26:24
 
STRAVAGANZA 53 ONE OFF NIKO KMETOVIC 02:41:16 06:45:25 09:26:41
 
DUBROVNIK 86 ENAVIGO 38R DENIS VUKAS 02:27:50 07:01:55 09:29:45
 
LUCKY 75 CLUB SWAN 36 LUKA ŠANGULIN 02:32:57 07:05:45 09:38:42
 
FATAMORGANA 2 88 PATUCELLI MATE ARAPOV 02:33:28 07:05:30 09:38:58

17:45 Preko 60 jedrilica je dovrsilo 2 etapu

ORC privremeni rezultati

RankYacht NameSail NoTypeDivisionR1R2Total
1 Dubrovnik CRO 1933 Enavigo 38 1 1.00 8.00 9.00
2 Gringo 3 CRO 6483 Farr 40 2 5.00 5.00 10.00
3 Shark SLO 3666 Sun Fast 3600 3 10.00 2.00 12.00
4 Green Pepper CRO 2186 Salona 34 3 12.00 1.00 13.00
5 Macropus SLO 72 First 40.7 2 8.00 6.00 14.00

17:20 Pobjednik 2 etape ORC je Green Pepper ispred Sharka i Ramone. Sve jedrilice skupine ORC su dovrsile jedrenje izuzev Sare koju jos ocekujemo na cilju. Generali se povukao iz druge etape

16:40 Poredak po ORC se mijenja i sada je trenutni pobjednik etape CORAL VII ispred Gringa 3 i Dubrovnika

16:20 Pobjednik 2 etape po ORC je najvjerovatnije GRINGO 3 ispred Dubrovnika sto će se tek potvrditi kada i ostale jedrilice u ORC razredu dovrše plov.  Vjerovatni novi  pobjednik po ORC premjeru te samim tim i pobjednik 77 VIške regate je Dubrovnik s kormilarom Denisom Vukasom čime bi ponovio uspjeh iz 75 Viske regate