Putovanje kombijem do Engleske trajalo je blizu 48 sati. Kroz cijelu Europu gužve na cestama i nisu bile toliko velike, a uz samo par nešto dužih zaustavljanja zbog prometnih nesreća, po planu se stiglo do vrha Francuske gdje se hvatao trajekt za Englesku. Samo putovanje kroz Englesku je trajalo cijelu vječnost, gužve su neopisive, zaustavljanja su gotovo svakih petnaestak minuta tako da treba između šest i sedam sati autoputom proći cca 300 km.
Smještaj tima je 4 km od marine u Littlesea Holiday Parku.
Dok su Laseraši Milan i Aron odradili treninge na moru prije samog početka regate, Tina je na poštedi zbog jakih bolova u leđima koji čak prijete i samom nastupu na regati. Tonči je također imao problema sa gumenjakom, koji gubi struju, tako da je i servisna služba Honde imala posla.
Sutra su prva jedrenja, Laser i Radial jedre na istom polju, ali ne u isto vrijeme tako da će biti jako teško uskladiti termine odlaska i dolaska, na i sa mora.
Inače po uvodnim riječima domaćina ovo je u ovoj godini najmasovnija regata Svjetskog kupa i u svakoj klasi će biti jako neizvjesna borba. Za sada je vrijeme sunčano uz lagani do srednji vjetar, ali već za dva dana očekuje se jaka kiša i dosta snažniji vjetar.