thumb santa-boatSretan i blagoslovljen Božić svim članovima i prijateljima kluba želi Jedriličarski klub Labud.

thumb Luka Vis start 2 plovU subotu je održana 20-a Božićna regata krstaša u organizaciji JK Zenta. Zbog financijskih problema ovog kluba regata je prvotno trebala biti 13. i 14. prosinca međutim prebačena je za 20. prosinca i reducirana na samo jedan dan jedrenja. Prema prognozi trebalo je to biti još jedno sunčanje međutim na startu je sve ugodno iznenadila bura koja je većini flote dozvolila da odjedi 2/3 rute. Jedrilo se od Zente preko "govnjare" od Stobeča do plutače postavljene između Instituta i Čiova te natrag u Zentu. Obavezan prolaz u povratku sa "govnjare" je bio ispred Zente što je ujedno bio i pomoćni cilj. Ovu rutu najbolje je svladala posada Fatamorgane II s kormilarom Mate Arapovim iz JK Mornara. Drugo i treće mjesto zauzeli su "naši" Barba Branko, Filip Zoričić, pobjednik u svojoj skupini i Ultra Figaro, Emil Tomašević drugi u svojoj skupini. Od labudaša, drugo mjesto u skupini i ukupno sedmo mjesto zauzela je posada Trte 2, Goran Martinović. Posada Nore, Serđo Stubnja nažalost nisu došli do cilja ali prolaz kroz pomoćni cilj im je donio drugo mjesto u svojoj skupini. Čestitamo.

badnjak 2014webPovodom predstojećih božičnih blagdana pozivaju se svi članovi (veliki i mali) na tradicionalno druženje uz bakalar koje će se održati u prostorijama kluba na badnjak 24. prosinca u 12.00 sati. Uz bakalar koji će skuhati članovi kluba i ove će godine najmlađima Djeda Mraz podijeliti prigodne poklone.

Lignjolov 2014U subotu je održano natjecanje u lignjolovu. Nastupilo je 15 lignjolovaca koji su lovili na najstrože čuvanim poštama u kanalu ispred Splita. Natjecanje je započelo u 15 sati, a završilo u 19. Najveći ulov imao je Filip Zoričić sa ulovljenih 2,5 kg, drugo mjesto zauzeo je Saša Boban sa 2,2 kg ujedno i vlasnik najveće lignje teške 0,55 kg, a treći lignjolovac je Marko Koceić sa 0,99 kg. Lignje su nakraju završile na stolu uz večeru sudionika lignjolova.

thumb liga prvo koloOdjedreno je prvo kolo Splitske lige u jedrenju. Na premijeri startnu liniju presjeklo je 8 jedrilica, a do cilja ih je došlo 4. Na startu je puhala slaba tramontana koja je uskoro nakon starta skroz prestala pa su jedriličari uglavnom plutali i sunčali se do 14.30h kad je prognozirano jugo konačno zapuhalo. Jedrilo se od Galebova pa do zelene bove sjeverno od Instituta, oko "Govnjare" od Stobreča i natrag na Galebove.
Prvo kolo najbolje je savladala posada Be First, Marko Marinović koja je odnijela pobjedu u razredu Open i ORC. Druženje se nakon regate nastavilo u klubskim prostorijama uz fažol kôga Cvikija (Vola Vola).
Sljedeće kolo lige zakazano je za 03.01.2015. Vidimo se!
Rezultati: Open THC ORC

Od 12.12.2014. klupske prostorije će biti otvorene:
ponedjeljak - subota od 09 do 14 i od 17 do 21
nedjeljom od 09 do 14 sati

Plakat trening1280U subotu točno u podne ispred "Galebova" starta prvo kolo trening lige. Cilj ove lige je populariziranje jedrenja u zimskim mjesecima kroz zajedničke treninge i druženja, odnosno što više brodova i posada izmamiti na more. Dobra zabava svima!

Evo i link za prijavu: http://goo.gl/forms/MYxMTFF0t7

Dolazak su najavili:

Sv Nikola 2014I treći dan regate zabilježila je lagana bura, no ovaj put bez kiše. Optimisti su danas odjedrili tri, a radiali dva plova. Rezultati naših jedriličara, Optimisti (zlatna skupina): Karmen (1, 12, 38), ukupno 11., 2. od hrvatskih optimista, Hana (39, 37, 13) ukupno 23., Tonina (54, 27, 35) ukupno 31. Antica je nastupala u srebrnoj skupini gdje je osvojila (58, 11, 9) ukupno 27. Laser Radial Dominik (21, 10) ukupno 11. Evo i konačnih rezultata Optimisti Zlatna skupina Optimisti Srebrna skupina Laser Radial

Šibenska 2014Ovaj vikend u organizaciji JK Val Šibenik održana je 15. Šibenska regata krstaša. U subotu uz kišno vrijeme i umjerenu buru održane su dvije regate kao kvalifikacije za nedjelju. U subotu u takvim uvjetima najbrža je bila posada dubrovačkog Orsana na jedrilici "Dubrovnik" s kormilarom Denisom Vukasom, ispred Mate Arapova i jedrilice "Fatamorgana ll" iz splitskog Mornara. Treće mjesto je pripalo posadi našeg kluba na jedrilici Orion sa kormilarom Tomislavom Bašićem. Na regati je još nastupio i Emil Tomašević zajedno sa Šimom Stipaničevom na jedrilici Ultra Figaro te su zauzeli ukupno 12. mjesto i 5. u grupi prema Open razvrstanju te ukupno 5. mjesto prema ORC razvrstanju. Pravo na nastup u nedjeljnom finalu na jedrilicama Salona 38 izborili su najbolji iz svake grupe plus jedna jedrilica prema pozivnici. Među 10. odabranih našao se i Tomislav Bašić koji je briljirao u finalu te na taj način postao ukupni pobjednik 15. Šibenske regate krstaša. Čestitamo!!!