- Details
Danas je u prostorijama Taekwondo kluba Marjan održana osnivačka skupština FOKSS-a - Foruma olimpijskih klubova splitskog sporta. Osnivanju FOKSS-a prisustvovali su predstavnici 12 najtrofejnijih splitskih klubova koji su u svojoj bogatoj povijesti Splitu donijeli 118 medalja s Olimpijskih igara, te svjetskih i europskih prvenstava. Za prvu predsjednicu Foruma olimpijskih klubova splitskog sporta jednoglasno je izabrana Deni Borozan iz Gimnastičkog kluba Marjan, dok je za tajnika izabran Marko Mišura iz JK Labuda.
Osnivačkoj skupštini sudjelovali su predstavnici svih klubova koji su zajednički inicirali osnivanje FOKKS-a. ASK, Judo klub Student, Gimnastički klub Marjan, Jedriličarski klub Labud, Jedriličarski klub Mornar, Judo klub Pujanke, Klub dizača utega Split Tromont, Klub daljinskog plivanja Split, Plivački klub Jadran, Taekwondo klub Marjan, Tenis klub Split i Veslački klub Gusar. Osnivanju nove udruge prisustvovali su i splitski pročelnik za sport Hrvoje Akrap, te Renco Posinković, predsjednik Zajednice ekipnih športova.
Iako su olimpijske igre u Rio de Janeiru 2016. trenutno najaktualnije, primarni cilj Foruma je razviti sustav koji bi mladim, perspektivnim sportašima, brojnim osvajačima odličja u kadetskom i juniorskom uzrastu omogućio pravilan razvoj kroz dugoročne četverogodišnje programe i projekte jer to je jedini način za razvijati sport do vrhunskog - do dosega olimpijskih igara.
- Details
Alo Labudani, evo malo uvatija vrimena pa napokon mogu napisat dvi tri crte. Uglavnom, prošlo je ono lipo vrime i više nije baš klasično sunčano, prati nas neka kišica, ali svaki dan uvatimo po dvi-tri ure super jedrenja. Upravo kako smo i planirali. Masu kondicije radimo i pomalo spremamo opremu i sve sortiramo na police u novoj velikoj kući (bazi) koja je ludilo. Već dva dana sam cili pod upalama i sve me boli, ali tako triba i guštam u tome. Sad će to proć i kreće vrhunska akcija. Bicikla, usponi na planinu na noge pa doli nazad žičarom da ne pate kolina pa teretana pun gas, itd... Super je šta je Ed Wright sa nama i ubra sam nekoliko caka za kondicioni trening i pokoju novu vježbu u teretani, ali i neke stvari na moru. Sve ide po planu, sve je super, zadovoljan sam... Nadam se da je tako i kod vas u klubu, čestitam Karmen i Hani te pozdravljan svih... Bambi (evo i jedan selfi :)
- Details
Istegnuće hvatišta kvadricepsa spriječilo je Daniela da nastupi na sutrašnjoj regati Mornar Grand Prix. Dr. Vlado Ivančev dijagnosticirao je na Danielu lakšu ozljedu zbog koje će trebati mirovati naredna dva-tri dana i time ne dovesti nastup na Europskom prvenstvu za deset dana u pitanje. Maser Joško Gerželj je također odradio veliki posao tretiranjem Danielove ozljede, ali i na njenoj preventivi, postavljajući kinesio-tape na mjestu ozljede.
Daniel Mihelić: Početkom tjedna sam se dva dana priključio Grajinom treningu kod Tine i Ane na moru i istina, taj tempo nisam mogao pratiti, ali također nisam baš ni očekivao da će doći do ozljede. Sva sreća, ozljeda nije veća, u dobrim sam rukama Dr. Vlade Ivančeva i Joke Gerželja koji odlično skrbe o meni. Žao mi je jedino što ću propustiti nastup na regati u Mornara na kojoj će nastupiti super jedriličari. Trebam se u ovom trenutku čuvati za nastup na Europskom prvenstvu koji mi je ipak prioritetniji.
- Details
Prošlo je europsko prvenstvo za klasu Finn, završio je i odmor nakon njega te je sada vrijeme za započeti pripreme za svjetsko prvenstvo. Ivan Kljaković Gašpić Bambi je stoga otputovao na jezero ''Lago di Garda'' na kojemu će zajedno sa još 7 finista od 26.5. do 5.6. odraditi desetodnevni uvodni dio. Odlično raspoložen i željan treninga javio nam se sa prvim dojmovima.
IKG Bambi: Sve je odlično i super, baš sam zadovoljan, za sada smo napravili rekapitulaciju proteklog vremena, ovdje nam je stigla i nova oprema tako da uz tehničke detalje radimo i na standardnom usavršavanju opreme. Vrijeme je super, toplo i odlično puše pa se time i radi od jutra do mraka.
- Details
Zbog održavanja 23. Komiške regate ovaj će vikend klupske prostorije imati drugačije radno vrijeme i to:
U SUBOTU od 09,00 do 15,00 sati
U NEDJELJU od 12,00 do 22,00 sati
- Details
- Details
Nakon prve regate Solo Les Sables- Solo Maitre Coq koju je uspješno odjedrio, Emil nam je dao osvrt i sa druge samačke regate klase Figaro, “Solo Concarneau“ koju je također uspješno odjedrio. Kako je sve proteklo i sa čim se sve susretao pročitajte u nastavku teksta.
Evo me – nas opet .
Druga Samačka regata u kalendaru Klase Figaro za ovu godinu i moja općenito druga u klasi „solo“ , a ujedno i najstarija- najpoznatija u kalendaru klase pod pojmom „pripremna“ ,“ Solo Concarneau“ .
Nastup je obavezan , jer pod pojmom „pripremne“ regate , klasa ubraja zapravo samo 3 samačke regate u sezoni koje se održavaju prije „Majke svih bitaka“ , La Solitaire du Figaro .
- Details
I ovoga se petka družilo u Labudu uz obilje spize i raznih delicija, ovaj put sve je bilo podređeno u čast velikom sportskom udarniku, veslaču o bratskog i prijateljskog kluba Gusara dobitniku ''Nagrade grada Splita'' Dušku Krstuloviću. Nije izostao ni standardni ''Vrabac'' Željka Ferića kojega možete i sami pročitati VRABAC. U svakom slučaju, još jedna ugodna večer druženja članova i prijatelja Labuda u klupskim prostorijama.
- Details
Završila je regata ''Svetog Dujma 2014. Memorial Tonći Mitrović'', predzadnja regata koja se boduje koeficijentom 1.6 za kriterijsku ljestvicu koja određuje sastav reprezentacije na SP i EP ove godine. Sveukupno je ispred Gradske luke odjedreno 7 plovova, a labudove jedriličarke su i ovoga puta bile na visini zadatka. Karmen Perković je prva djevojčica, a Hana Dragojević 3., ovim su se rezultatima i jedna i druga još više približile vratima reprezentacije. Ostali kadeti i kadetkinje JK Labuda završili su: Tonina 56., Anči 80., Bodrožić Marko 86., Nora 102., Marko Kuret 103., Anđelo 104. i Antun 118.
- Details
Drugog dana regate Sv. Dujma za Optimiste, odjedrila su se još dva plova. Opet neuobičajeni uvjeti na moru, nestabilan maestral koji je imao i karakteristike tremuntane učinio je rezultate interesantnijim. Karmen Perković je nakon odbacivanja došla do 5. mjesta u ukupnom plasmanu dok je Hana Dragojević 12., Tonina je danas imala jedan dobar ulazak u cilj 13. dok je Antun ubilježio OCS. Sutra je zadnji dan regate, očekuje se jugo, u početku lagano, ali bi trebalo jačati kako dan bude prolazio.
Aron Lolić: Danas je bilo izmedju 5 i 8 čv maestro tremuntane sa dricevima od 15°. Od labudovih jedriličara Karmen je imala najbolje ulaze 3. i 9. i ukupno je 5. Hana je zbog lošije prve orce imala malo slabiji dan nego jučer, 14. i 15. danas trenutno je 12. Tonina je imala dva u 15 šta je bolje nego jučer, a Nora i Marko Kuret su stajali među prvih 20 sve do zadnjih 300 m zadnje orce, kada bi vitar okrenija u desno što im nije išlo na ruku. Sutra je zadnji i najvažniji dan i nadamo se dobrom jedrenju jer zovu neko jugo.
Page 147 of 307
