thumb Marianne MiddelthonMeđunarodna sudkinja Marianne Middelthon danas je službeno prihvatila vođenje žirija na Split Olympic Sailing Week-u 2014.

Zbog njenog bogatog životopisa ponosni smo što će upravo gospođa Middelthon biti dio jubilarnog 10. izdanja naše međunarodne regate.

thumb tina ragbi hrv suiJoš se jednom sportski svijet poklonio našoj Tini - svjetskoj prvakinji u klasi Laser Radial.
Ona je ove subote bila poseban gost na ragbi utakmici Hrvatska – Švicarska gdje je također kao i na Hajduka izvela početni udarac.
Na žalost, Hrvatski su ragbijaši u 5. kolu skupine A2 Europskog kupa nacija u Splitu, pred 2500 gledatelja, izgubili od Švicarske s 11:26 (11:18).
Tom je utakmicom ujedno završila akcija "Svom snagom protiv nasilja nad ženama", u koju se uključio Hrvatski ragbi savez.

Obavijest clanovima 150 crvenaZbog godišnjeg odmora djelatnice, društvene prostorije će od 04. do 18. studenog, za članove biti otvorene svakim danom od 09 do 14 i od 18 do 22 sata.

thumb magima podizanje jedraU klubu se sinoć ponovo okupio velik broj članova ali i drugih zaljubljenika u jedra koji su željeli biti dio događaja povratka Magime u JK Labud.

Podsjetimo, riječ je o jednoj od najljepših drvenih jedrilica koja je sagrađena svega tri godine nakon osnutka našeg kluba a prati je titula prve pobjednice današnje najstarije regate na Hrvatskom dijelu Jardana - Mrdujske regate.

thumb tina mihelic opatija prijem vila angiolina 2013-3Protekli će vikend u Opatiji za većinu ostati u lošem sjećanju zbog nedostatka vjetra koji u tri dana nije dozvolio da se održi niti jedan plov na Državnom Prvenstvu za olimpijske klase.
Ipak „šlag dolazi na kraju“. Tako je u nedjelju u Opatijskoj Vili Angiolini  upriličen prijem Tini Mihelić povodom njenog veličanstvenog uspjeha na Svjetskom Prvenstvu.
Na prijemu su bili predstavnici Grada Opatije, Sportskog Saveza, Jedriličarskog kluba te Opatijske mažoretkinje.

Obavijest clanovima 150 crvenaObaviještavaju se članovi JK Labud da je na oglasnoj ploči kluba izvješen novi prijedlog obračuna popusta pa se mole da isti pogledaju i daju svoje sugestije ili primjedbe u ostavljenom roku.

thumb veliki viharnik 2013Dragi jedriličari, dragi Višani i Labudaši,

 Završila je još jedna Viška. 
S obzirom na njen redni broj koji nudi pregršt različitih asociacija, nije ni mogla proći "lišo bez punta".
Bilo je tu svega. 
Od bonace u kojoj su mnogi zapeli, do pristojna vitra. 
Različitih gastronomskih užitaka za većinu, a bome i posla za "odabrane" mazohiste u koje uglavnom ubrajam osoblje regatnog ureda, OZP u kompletnom sastavu i sve one jedriličare koji su od istoga pozivani "na red".
Bilo je dakle kao i u životu, smija i suza, veselja i tuge.

thumb ailing team 2013Ni posljednji dan Državnog Prvenstva za olimpijske klase nije bilo vjetra. Flota je, na žalost, ostala bez onoga zbog čega se okupila u Opatiji.

Fotografija našeg tima na čast je klubu koji iduće godine slavi 90-ti rođendan no unatoć velikoj brojci i dalje je mlad, a što je još važnije zavidno uspješan.

thumb Tina trening 1Ni trećeg dana u Opatiji nije bilo sreće sa vjetrom. Gotovo da se ponovilo sve iz drugog dana, čekanje i konačna odluka da se ponovo zakaže prvi plov u osam sati. Aladin pokazuje nešto bolje uvjete za sutra no to još uvijek nije sigurno da će se odjedriti minimalna tri plova kako bi prvenstvo bilo regularno. Da bi se željeni scenarij održao potrebno je oko pet sati konstantnog vjetra. Za sutra je siguran samo jedan scenarij i to onaj u kojem će našoj Tini Mihelić za izvanredan rezultat čestitati njen rodni grad. Prijem će se održati u Vili Angiolina, početak je predviđen u 16 sati, no može biti pomaknut ako se u to vrijeme još bude jedrilo. Nakon prijema na istom mjestu plan je da se održi i proglašenje najboljih na Otvorenom PH.

Na Državnom Prvenstvu Hrvatske za olimpijske klase ni drugog dana nije bilo sreće sa vjetrom. Unatoć nadanju organizatora JK Opatije da će se Eol smilovati i poslati makar lokalnu jutarnju tramuntanu ovo je bio samo još jedan dan čekanja.Flota je jutros već u osam sati bila na moru, pa se dva sata čekalo da bi potom svi otplovili na kopno. I onda se opet uzaludno čekalo. Za sutra je start ponovo zakazan u 8 sati. Da stvar bude gora Aladin ne pokazuje obečavajuću prognozu. Vjetar će do kraja tredna biti slab a hoće li ga biti dovoljno za tri potrebna plova ostaje nam, ništa drugo, nego da čekamo.