Labudov dvojac Zoričić – Piacun uvjerljivo je vodio tijekom cijele regate dok u Splitska vrata bonaca nije presudila. Nakon plutanja koje je ostaloj floti omogućilo da nadoknade prednost Barba Branka nastala je borba za pobjedu u realnom vremenu. Na žalost, braća Lulić na jedrilici Vola Vola ciljnu su liniju prošli 13 sekundi prije prošlogodišnjeg pobjednika.
Posada Đakuković-Drinković na jedrilici Mareus pobjednici su u jedrenom vremenu Sušac 2012.
Nadamo se da će na stranicama organizatora, JK Mornar, uskoro biti objavljeni rezultati.

thumb_suac_x_2_2012Kako smo već najavili točno u podne startalo je 25 dvojaca na ruti od Splita do Sušca i natrag.
Uz prošlogodišnje pobjednike Zoričić-Piacun na regati je još Labudaša. Tu je Quaka (Martinović-Stipčević), Adio Pameti (Jurić-Šutić), Bare (Edi i Jelena Jurišić), Polet 5.0 (Dešković-Bugarin), Strilac (Kraljević-Ostojić) te Snježana II (Ante i Zvonko Kotarac).
Nedostajati će nam online tracking, kojeg ove godine zbog tehničkih razloga organizator, JK Mornar, na žalost nije uspio osigurati. No vjerujemo da će sve posade uspješno odjedriti regatu.

Startna lista                             više fotografija fotografa Roberta Matića možete pogledati ovdje


U Weymouthu su već tjedan dana i naši finisti, Ivan Kljaković Gašpić i Josip Olujić.
Temperatura je gotovo kao u Splitu čemu se oni ne mogu načuditi. Topla odječa koju su ponjeli gotovo da im ne treba a sunce ih je poprilično iznenadilo.
Ivan Kljaković Gašpić Bambi: Prvi dan kada smo stigli skinuli smo se u kratke rukave i par sati sređivali brodove,  pa malo na more samo da vidimo da sve štima. I na kraju dana nas je sunce lipo nagradilo. Naravno, niko se nije namaza pa smo svi bili pečeni ko rakovi. Meni ruke crvene totalno, peku da ne mogu micat pa san tražio aspirine i kreme. Za ne falit dva dana su me pekle ruke. Eto šta je Engleska, sunce gore nego doma.
Malo po malo prolaze dani, mi treniramo, kuhamo i jedemo po receptima naše nutricionistice Dragane. Na moru je prva dva tri dana puhao laganiji vitar do 10 čvorova ili 2-3 bofora a jučer je lipo zapuvalo oko 15 pa smo napokon dobro izvisili i namučili se. Sinoć su nam u posjet bili Tina i Graja.
Danas je bonaca po prognozi pa ćemo prebacit brodove iz malog kluba gdje smo bazirani u marinu gdje će se odvijati regata. Malo ćemo srediti opremu pa popodne na kondicioni trening. Uskoro počima regata kada ćemo se svakodnevno čuti.

Nakon Medemblika, Tina i Tonči otputovali su za Weymouth. Klub u kojem su trebali raspremiti opremu u običnim uvjetima otvoren je samo za članove. Službeno je našim članovima bio dostupan tek od srijede pa su dva dana proveli na kopnu. Kako su u posljednje vrijeme dosta jedrili a i cijeli dan putovali do odredišta, zaslužili su dva dana odmora na kopnu.
Tonči Antunović: U srijedu smo odradili prvi  trening na moru. Vrijeme je ovdje dobro, kiša ne pada šta je najvažnije, a na moru prevladava kratki i slomljeni val. Vitra ima, jučer nešto manje, a danas i do 20 čvorova na refule, uglavnom zapadnjak. Teško je te uvjete usporedit sa uvjetima kod nas i može se reći kako je ovo za nas nešto skroz nepoznato, ali dobro je, borimo se.Uglavnom još uvijek lutamo sa opremom, vrtimo sve moguće kombinacije jer želimo naći nešto najoptimalnije za ove uvjete.

thumb_suacx2_2011Ovog vikenda, točnije u petak u 12.00 sati starta regata Sušac 100x2.
Organizira je naš susjedni klub JK Mornar. Ovo je njeno 17. izdanje od kada je svoje svjetlo pod suncem ugledala 1996. godine.
Iz naše lučice na jedrilici Barba Branko kreće već provjereni dvojac Zoričić – Piacun koji su lanjski pobjednici regate.
Ograničeno vrijeme jedrenja je nedjelja 15:00 sati.

No, osim ovog dvojca, još se jedan sprema u duo pohode. To su Emil Tomašević i Sani Delić koji će na jedrilici Ultra Figaro jedriti regatu 500x2. Regatu organizira Venecijanski klub Circolo Nautico Porto Santa Margherita. Eksperimentalno se odjedrila davne 1974. a od 1975. službeno svake godine okupljala provjerene dvojce na 500 milja dugoj ruti Venecija -Tremiti – Venecija.
Rekord regate drži jedrilica Calipso IV koja je 2008. zadanu rutu odjedrila za 69h36'34". Ista jedrilica dvije godine ranije bila je pobjednik u razredu OPEN na našoj Viškoj regati.
Start je predviđen u nedjelju 03.06. u 12:00 sati.

Drugim mjestom u medal raceu, Tina Mihelić je potvrdila i ukupno drugo mjesto na regati Svjetskog kupa u Nizozemskom Medembliku. Ujutro se prvo  odjedrila posljednja deveta regata na kojoj je Tina diskvalificirana zbog drugog penala, nakon čega je uslijedila pauza i konačno Medal Race. Dok se jutarnja regata jedrila po srednjem istočnom vjetru, Medal Race se jedva odjedrio u skračenoj verziji zbog nedostatka vjetra.

Tina Mihelić: Odradili smo ovdje dobar trening, proveli dosta vremena na moru, rezultat je sporedan, al zadovoljavajući. Raduje me kako jedrim u krmu, ali još moram mnogo raditi na taktici jer tu ima mnogo prostora za
napredak. Danas sam kao vodeća dobila penal radi pumpanja nešto prije cilja, a sa tim prvim mjestom Medal Race bi bio mnogo interesantniji i rezultatski napetiji. Sada odmah nastavljamo za Weymouth, tu ćemo se par dana odmoriti, a onda nastavljamo sa teškim pripremama za Olimpijske igre.

Milan Vujasinović završio je na 7. a Daniel Mihelić na 22. mjestu.

thumb_kitUz listu prijavljenih učesnika 21.Komiške regate primječen je i jedan neregistrirani gost.
Snimljen je sa krstaša Polet 5. na Barjacima. Sudeći po dužini (cca 20 m) bio bi u skupini 0 zajedno sa najbržim brodom prvog plova u realnom vremenu Marinom Kaštela.

Laseraši su i danas odjedrili dva plova. Milan je svoj plasman popravio za još dva mjesta i sutra starta sa 4. pozicije. Daniel je također 25.mjesto zamijenio 22.
Djevojke su danas ponovo odjedrile četiri plova. Tina je druga.

Rezultati

Nakon Svjetskog prvenstva, Tina i Tonči su također produžili na regatu Svjetskog kupa u Nizozemsku, u Medemblik. Danas je bio prvi dan za Radialke, odjedrena su po slabom vjetru četiri plova u kojima se Tina među 20 natjecateljki vrlo dobro snašla te zasjela na prvo mjesto ispred Australke Krystal Weir.

Tina Mihelić: Kod dolaska ovdje naišli smo na veliku neljubaznost i neorganiziranost domaćina pa stoga uopće ne čudi da je ovogodišnji naš ''Split Olympic Sailing Week'' bio duplo bolja regata od ''Delta Lloyd''regate. Što se tiče same regate na moru, danas su prevladavali teški uvjeti sa slabim vjetrom koji je bio na rubu regularnosti. Mi smo ovu regatu ionako odredili iskoristiti za dobar trening i testiranje, jer smo na Svjetskom prvenstvu imali velike probleme sa opremom. Ovdje jedrim sa starom opremom i sa njom imam puno bolji osjećaj za brod i brzinu.
Cijeli raspored jedrenja ovdje je malo čudan, regate kratko traju, ali ih zato ima dosta, što je ok za vježbati između ostaloga i startove, a što mi nedostaje u treningu kod kuće.

Iz hladnog Boltenhagena gdje se jedrilo Svjetsko Prvenstvo za klasu Laser, Milan je otputovao u tople krajeve Mrtvog mora.
Tu je odjedrio Prvenstvo Izraela i postao ovogodišnji prvak. Bravo Dugi!
Za veliki odmor Milan ipak nije imao vremena. Odmah po završetku ovog prvenstva vratio se natrag u malo hladnije krajeve na regatu Delta LLoyd u Medemblik.Klasa Laser Standard odjedrila je 8 regata i u konkurenciji 43 natjecatelja Milan je na 6. mjestu. Na Delta LLoyd regati sudjeluje i Daniel Mihelić koji je trenutno 25.