- Details
Bambi je ušao u pravi ritam i sa zadovoljstvom realizira treninge na Palma de Mallorci.
Ivan Kljaković Gašpić: Evo, polako prošlo pola morskih priprema na Palmi i stvari polako sjedaju na svoje mjesto. Od početne iscrpljenosti i bolesti šta sam imao kada sam došao na Palmu, danas mogu reći da je sve pod kontrolom i kako sam se u potpunosti rekupera, a treninzi teku u potpunosti po planu. Sada se već zaredalo nekoliko dana jačeg intenzivnijeg treninga i osjećam se poprilično umorno od njih, što me iskreno veseli. Polako se akumulira umor, ali i energija od treninga, što mi ukazuje da se vraćam u onaj pravi, pozitivni i iskreni ritam vrhunskog sporta. Eh, umalo sam zaboravio, novi brod: jednostavno super! Nakon tri dana treninga, što po laganom, što po srednje jakom vjetru sam prezadovoljan. Naime, nisam izgubio ni jedan plov na treninzima. Naravno, puno je tu faktora, ali brod je sigurno jedan od njih, imam uz njega jaki pozitivan osjećaj i baš sam zadovoljan jer mi ulijeva sigurnost u jedrenju. Eto, idem sad malo na biciklu odradit trening rekuperacije pa polako se spremat za novi dan.
Puno pozdrava Labudanima sa Palme, Bambi
- Details
Drugi izlazak Ultra Figaro-a na Atlantski trening!
Danas smo, makar za danas imali zadnje radove na brodu. Uspjeli smo skoro sve dovršiti, upaliti motor i marendat dok su englezi sa Artemisa s dva Figaroa i Irac (All Irish) bili spremni. U marini je zujao West 30 čv i nije nam bilo svejedno, ali pomalo smo se navikli na Atlantsku stvarnost u veljači. A i ja sam naučio jedan trik nakon već nešto provedenog vremena ovdje, West ili NW je ovdje najstalniji vjetar, uglavnom lijepog vremena i kad zuji u marini 30 čv, vani je najviše 20 čv i nema straha.
Lijepi, veliki val koji izgleda gadno, ali je zapravo mekan i uživancija je po njemu jedrit…
- Details
Zadnjeg dana regatavanja ispred Trogira puhalo je od 8 do 17 čv juga. Optimisti su odradili 3 plova. Dok je prvi plov bio prevrtljiv sa promjenom vjetra za 30 stupnjeva na pola prve orce, druga dva plova su bila normalnija sa nešto jačim vjetrom. Karmen je jedrila odlično, imala je osmo i dva prva mjesta te bi sa tim rezultatima pobijedila ukupno natjecanje. Nažalost, zadnji plov je bila i brza na startu, zaradila OCS na pinu i izgubila konačnu pobjedu. Ipak dobro jedrenje pokazala je Hana koja je ukupno 4., ali i prva od djevojčica. Hana je imala prvi plov 3., drugi oko petnaestog i zadnji plov 6. mjesto. Za pohvaliti je njeno jedrenje jer se popravljala do samog cilja, a na prvoj orci je bila 10. Anći je ukupno 21, imala je izvrtan start druge regate i bila na orci 4., taj plov je ušla 7. u cilj. Tonina je 22. sa dobrim startovima, ali se nije baš snalazila po polju. Od ostalih labudovih optimista, Anđelo je 37., a Marko, Nora i Antun su brusili doživljaje prvih nastupa. Ukupno je nastupilo oko sedamdeset jedriličara i jedriličarki u klasi Optimist.
- Details
Nakon Miamija i kratke pauze u Splitu koju je Bambi uglavnom proveo bez treninga na moru, nova (stara) destinacija situacijskih priprema ponovo je Palma de Mallorca gdje se priprema i Josip Olujić. Vidno iscrpljen od neke viroze i sa nekoliko kila manje na vagi Bambija je dočekao prvi dan jedrenja koji je bio poprilično vjetrovit jer je puhalo od 20 do 27 čvorova vitra uz ogroman val.
Ivan Kljaković Gašpić: Evo me opet, čim sam doša na Palmu odmah sam izaša na more, ali nakon niti dva sata treninga počeo sam osjećat grčeve u nogama pa sam odustao od daljnje agonije i tužan se vratio nazad u klub. Tamo me čekala nova ''beba'', novi brod, na kojem ništa od opreme nije bilo montirano tako sam proveo neko vrijeme sa bušilicom i Sikaflexom u rukama zavidavajući sve na svoje mjesto. Dnevno sam boravio u klubu po 10 sati da sve stignem napravit, pa nakon svega još i kondicioni jer Veljo nema milosti. Međutim sad je sve super. Brod je uglavnom spreman, još imam par konopa uredit i uplest, a to je danas planirano jer nas čeka bonaca i slobodan dan od jedrenja. Vratio sam izgubljenu težinu i osjećam se super, a jučer sam zajedrija sa novim brodom i ubija sve na moru tako da mi se vratija osmjeh na lice. Eto sad me čeka malo posla oko broda pa biciklom par sati vožnje po Majorci. Pozdrav svima u Labuda i uživajte u Jugu šta vas je podarilo ovu zimu.
- Details
Danas je bio predviđen prvi dan regate Kup Kairos u Trogiru. JK Labud na regati nastupa samo sa Optimistima (Hana, Karmen, Tonina, Nora, Anći, Antun, Anđelo i Marko Kuret dok se Marko Bodrožić razbolio jučer navečer te otkazao nastup) kojih ima oko pedesetak. Nažalost, uporni jedriličari danas nisu uspjeli stići do cilja jer ih je u tome spriječila bonaca, nakon što je prvih petnaestak brodova okrenulo orcu. Puhalo je 4 čv jugoistoka, vjetar je oscilirao i u snazi i u smjeru pa je bilo logično da se sve prekine. Skoro pa svi Labudovi optimisti su imali dobar start, dok su Karmen i Hana bile među vodećima.
Sutra jedriličare čeka umjereno jako Jugo i tome se svi radujemo!
- Details
U foajeu Hrvatskog narodnog kazališta u Splitu održana je svečanost proglašenja dobitnika godišnje nagrade Splitskog saveza športova za 2013. godinu. Nagrade su dodijeljene Tini Mihelić i Tonču Stipanoviću za najbolje sportaše, dok su Tonči Antunović i Jozo Jakelić dobili nagrade kao najuspješniji treneri. Posebno priznanje SSS dobila je i Hana Dragojević za Fair play. Kada se sve zbroji, uočljivo je da su sva moguća priznanja Splitskog saveza sportova došla u ''Uvalu baluni''!
- Details
Međunarodni fair play odbor (CIFP) izvijestio je nacionalne olimpijske odbore da je na redovnoj godišnjoj konferenciji održanoj u Budimpešti od 1. do 3. veljače ove godine, uz radne obveze koje su bile pred Odborom, izabrao dobitnike Fair play nagrade za 2013. godinu. Među dobitnicima ove prestižne svjetske nagrade je i Labudova jedriličarka Hana Dragojević koja je dobila nagradu u kategoriji „Nagrada predsjednika Međunarodnog olimpijskog odbora – MOO mladima za fair play gestu I.“ Svečanost dodjele nagrada Međunarodnog fair play odbora održat će se u Kazanu u Rusiji u srpnju 2014. Bravo Hana!
- Details
Završila je regata u Mijamiju koju su uglavnom obilježili lagani promjenjivi vjetrovi, dva se dana čak nije ni jedrilo zbog nedostatka vjetra. Bambi je ostvario sve ciljeve u Mijamiju, vratio se uspješno u regatno jedrenje, nakon sezone koju su obilježile ozlijede i vrlo malo nastupa. Sedmo mjesto u konačnici zadovoljavajući je rezultat, ali još bolji putokaz za daljnji rad. Ovim putem čestitke i Tončici koji je pobjedija u Laseru!
Ivan Kljaković Gašpić: Evo završilo je, dobro je. Sve dane sam bio super motiviran, dobro sam se drža sa ostatkom flote. Super sam zadovoljan kako sam jedrija u krmu, u orcu nije bilo dobro, a i startevi su bili konzervativni. Primjećuje se nedostatak treninga na moru šta nije uopće čudno. Ova regata mi je super došla jer sam vidija di sam i na čemu trebam intenzivnije radit. Sve je ovo ok i mislim da ću do onih glavnih regata biti spreman. Kući sam za dva dana i pozdrav svima. Bambi
- Details
Jučer u Miamiju kiša i bonaca, a danas tri plova po kiši i teškim dricevima. Bambi je bio označen u prvom plovu kao OCS, ali je naknadno to ispravljeno.
Ivan Kljaković Gašpić: Danas disaster. Prvi plov loš start, posli borba, upirem cilu regatu. Ulazim u cilj, a kad ono OCS. Nevjerojatno, čuva sam se toga ka vrag tamjana i neman pojma kako mi je to uspilo. Sad čitan na rezultatima ocs i lud sam! Idem u borbu sa R.O.-om. Generalno sam sve regate isfaliva strateški apsolutno sve šta san moga, ali izvlačim iz sebe koliko mogu svaku regatu. U krmu iden ko raketa, ali u orcu imam malo problema sa brzinom. Ipak nije moja oprema i malo je sve čudno. Još za ne falit danas mi nije radija Tacktick kompas, a puvalo je totalno ludilo. Bez kompasa sam bija ka u oblaku. Uopće nisam moga jedrit normalno. Uf, dan za zaboravit.
Jedino pozitivno je šta sam stvarno izvlačija sve moguće iz sebe, motiviran sam, trudim se ko luđak i svaki put bi mi se vratilo pa sam ulazija u cilj sve u 10 glatko. Na kraju, danas nisam baš najbolje jedrija, ali sam uspija dobit obeštećenje i ukupno sam 5. Eto malo truda u protestnoj sobi je urodilo plodom. Na RO su skužili da su me zabunom zapisali na startu koji je ponovljen. Eto i to je Amerika... Pozdrav svima u Labuda.
- Details
Danas je u Miamiju bila bonaca kao ulje od jutra pa sve do jednog sata, zbog čega je RO držao cijelu flotu finnaca na kopnu. Iako su jedriličari već polako bili spremni za razlaz, pojavila se neka lagana termika. Izašlo se na more oko 2 i čekajući vitar i klasu 470 da završi, ipak se uspio odraditi jedan plov. Svo to kašnjenje, ali i činjenica da je bilo već blizu 17.00 sati Regatni odbor je primoralo da krenu odmah sa procedurom crne zastave. Bambi je nakon tri jedrenja 6. u ukupnom plasmanu.
Ivan Kljaković Gašpić: Dug dan danas. Obzirom da smo krenili odmah sa crnom zastavom, zna sam da ne smijem riskirat pa sam konzervativno startao na desnoj strani linije i odmah vira put desno. Nakon šta sam počea otvarat flotu, prebacija sam se kako bi ima šta više brodova pod kontrolom. Stajao sam ok, tu oko 6-7 mista kad je prid sami kraj orce doša lipi pritisak s desne i tu se provuklo nekoliko '’ljevičara’'. U prvu krmu sam super odjedrija i rekupera dosta metara te doša opet u igru za vrh, ali sam obišao krivi gate pa me sve to koštalo dosta negativnih metara i pozicija. Drugu orcu sam strpljivo izdržao sa desne strane i uspija se približit vodećima, okrenija osmi. Do cilja se nisam predava, drža sam se čist što se sve isplatilo i na kraju sam ušao treći. Eto polako se kockice slažu. Još malo pa će sve doć na svoje. Sutra po prognozi neka kišica i bonaca. Ja sam spreman za dalje i jedva čekam novi dan u Miamiju. Pozdrav Labudu, over and out! Bambi
Page 153 of 307
