- Details
Prvog dana jedrenja u MIamiju, lagani vjetar, pravo lipo toplo litnje sunčano vrime, oko 27°C. U prvom plovu (prvom povratničkom plovu) osjetilo se da Bambi odavno nije jedrio regatu, velika želja i možda koji metar preko linije na startu. Naravno, Giles Scott koji je startao pored i ispred Bambija dobio je obeštećenje na odluku sudaca da je OCS, što bi u teoriji značilo da ni Bambi nije bio preko. Ova diskvalifikacije će Bambiju sigurno donijeti još jednu dozu koncentracije više u predstojećim jedrenjima jer više nema pravo na kiks. Inače tu je regatu ušao kao 6. kroz ciljnu liniju.
Drugu regatu je imao kenzervativniji start, ali i taktičko jedrenje kroz polje. Iako je kontrolirao desnu stranu, prošla je lijeva koja je nakon starta bila izad. Uz odličnu brzinu u krmu i borbu do samog cilja, rezultat je u cilju bio dobar, 5.
Ivan Kljaković Gašpić: Generalno sam jedrija ok, malo konzervativno, ali eto tek je početak. Ubuduće se triba ipak malo okuražit po ovakvim bonačicama. Taktički jedrim mirno, bez prevelikog rizika. Brzina u orcu nije najbolja u floti, ali preživljavam. Kroz regatu se probijam naprid i stvarno se trudim do cilja za svako misto. Mogu reć da sam zadovljan kako sam jedrija danas jer je prošlo dosta vrimena od zadnje prave regate. Polako se vraća feeling i osjećam sve više samopouzdanja tako da sam sritan. To sam opet ja, onaj stari Bambi od prije, nabrijan i lud kad triba, fajter i borac za svako misto. Vratija mi se osmijeh na lice i pozitivan stav, a to me najviše veseli. Eto sad polako idem spavat i jedva se čekam sutra probudit i opet uživat u dobrom jedrenju.
- Details
![]()
![]()
Ana Zelić i Lea Kuret ovu subotu su imale maturalnu zabavu. Večer koja u teoriji kod mladih obilježava vrijeme kada se prelazi u ozbiljniju fazu u životu, dok se u praksi ta večer svodi na jedan dobar dan tulumarenja i opuštanja uz najdraže prijatelje s kojima su se dijelile školske klupe 4 godine. Ana i Lea su se sredile da ih mi iz kluba ne prepoznajemo, ali vjerujemo da su ovo na slikama one i to na ponos, ne samo svojim roditeljima, nego i cijelom JK Labudu!
Lea Kuret: Savršena večer, bilo je super, bila je velika dvorana, dovoljno prostora za sve. Svaki je razred ima svoju plesnu točku i recitaciju pa je to potrajalo do negdi iza ponoći. Nakon večere je svirao bend Best, odlični su bili, iako bi ja volila da je bilo malo više strane muzike, a malo manje narodnjaka, ali bez obzira društvo je bilo super pa se i to manje primijetilo. U Lavu smo bili do 4 sata, nakon čega smo išli nastavak u jednom kafiću u gradu. To je potrajalo do cca. 7 ujutro, ma bilo je super sve...
Ana Zelić: Nije ni čudo što se ovog događaja svi dugo sjećaju. Jedna super večer, prvi dio je bio u hotelu Lav i tamo je bilo super. Trajalo je negdje do 4 sata, nakon toga smo išli u domaći kafić blizu škole, nastavili partijati i plesati do ujutro...nezaboravno...
- Details
Dan po dan i regata se pomalo primiče početku. Nakon prvih dva, tri dana ošamućenosti zbog vremenske razlike, sad sam super i skroz uhodan u normalan ritam života i treninga. Dojmovi o Floridi i Miamiju su se slegli i više manje sam se navika na aktualni stil života, odnosno mogu reći da sam se udomaćija. Trening po trening i brzina na moru je sve bolja. Brod sam (iako je star) uspija uredit i jučerašnji dan bonace sam proveo u hladovini kokosovih palmi, završno ga sređujući i slušajući hitove našega kralja funka, Dina Dvornika. Uf, iznajmija sam brod, ali toliko nove opreme sam kupija i vrimena uložija u brod da će na kraju trebat meni još platit. Uglavnom, sve je postalo skoro normalno, kavu pijemo u Starbucksa, a jedemo uglavnom po lokalnim restoranima. Tu sam ugodno iznenađen, meso je savršeno, a porcije su ogromne, na kraju naručimo desert, neko sladoled, neko voće, a Enrico je naručija tortu od čokolade i šta je dobija? Pa veeeeliku toru od čokolade koju nismo mogli svi zajedno pojest do pola. Zezali smo se da ćemo je zapakirat i ponit doma, ali samo nam triba viljuškar! Hehe, još jedna baza. Blizu kluba je dućan Fresh Market, di ima za kupit svježe spize i prije dva dana kupim malu bocu soka i čitam na boci deklaracju. Piše bez konzervansa, bez GMO, bez šećera, bez aditiva i tako još nešto, a ja se nasmijem i kažem da bi ja samo napisa ‘’Normalan sok’’. Eto tako mi je pomalo došlo i zadnje jutro prije regate, sad slijedi doručak pa prijava i još malo oko broda pa ćemo malo psiholoških priprema i motivacije. O jedrenju i regati je nezahvalno govorit prije regate pa ću sačekat neka sve krene, a onda ćemo bit pametniji. Eto lip pozdrav svima iz Miamija, pratite me i stojte mi dobro. I da, fala bogu vidim da je doma dobro zaladilo, tako da sada ne možete govorit da san za ludo iša ovamo, hehe!!!
Over and out! Bambi
- Details
Evo dva dana Miamija su iza mene pa da napišem koju crticu...
Prvi kontakt sa Miamijem je bio svakako zanimljiv. Slijetanje avionom preko Bahama i plitkog arhipelaga je fascinantan prizor koji je kulminirao kad smo preletili točno preko regatnog polja, ispred kluba i tirkiznog mora na kojemu su jedrili finnovi. Hotel je super, veliki neboder (mi smo na 30-tom katu) u Coconut Grove-u iz kojega je super pogled. Imam ogromnu sobu sa kuhinjom i ogroman američki krevet, tako kada sam po dolasku lega na njega, u roku odmah sam već sanjao snove...
Noć je bila ok, budija sam se samo 4 puta zbog vremenske razlike i u 6 sati je bilo dosta spavanja. Hm, doručak je pravi onaj američki, sva spiza ili premasna ili prepuna šećera, ali sam uspija pronaći pokoji zalogaj za sportaša. Šetnja do kluba ugodnih 10 minuta kroz zanimljivu prirodu, koja me podsjeća na davno SP optimista na Karibima '99 godine.
Ok, sad malo o jedrenju.
Iznajmljeni brod i jarbol sam pronaša u jednom kantunu ispod šporke tende pune plijesni. Skidam tendu i otkrivam brod, a ono isti kao Nenin iz hangara, 2003. godište i siva kuverta, ha,ha,ha kao da sam doša na svoje. Brod je bio u užasnom stanju, šporak i neuredan (baš ka i Nenin... :) ) pa sam prvo zgrabija spužvu u ruke i ajmo ribat, trebalo je od ružnog patka, napravit prekrasnog Labuda...
Treći dan!
Opet doručak i na rentanim biciklama pomalo put kluba... Lagana kišica me potirala ispod strehe di sam se družija sa svojim brodićem par sati dok svi konopi nisu bili upleteni u stilu barba Zlatana. Perfekcija!!
Sad još triba ić jedrit. Kiša nas je ispratila na more i lipo smo odradili dvi ure jedreći od oblaka do oblaka. Lip akvatorij i po ružnom vrimenu, moram priznat da me ugodno iznenadilo. Još ono bitno, brzina je dobra. Ipak nije stara kanta za bacit (e sad, ko je kanta, brod ili ja, to ostavljam vama na prosudbu :-))))
Eto me sad u sobi u krevetu tipkam pa idem opet udrit po spizi. Aj bilo je dosta, cili sam se ukočija. OVER AND OUT!
P.S. Da, potvrda iz prve ruke: Justin Bieber je uhićen!!! Bambi
- Details
Član Labud sailing teama Ivan Kljaković Gašpić Bambi, otputovao je u Miami gdje ga očekuje nastup na regati Svjetskog Kupa koja se održava od 27. siječnja do 01. veljače. Nakon što je na Palma de Mallorci odradio posljednje pripreme, Bambi je nekoliko dana proveo u Splitu gdje je isprobao novi model jedra sa kojim će nastupiti u Miamiu. Bambi se spakirao i krenuo na put nekoliko dana prije kako bi imao više vremena za aklimatizaciju i na vremenske prilike koje ga očekuju u Sjedinjenim državama.
''Sasvim sigurno očekuje me teška regata i neugodni protivnici, vidio sam na startnoj listi dobra imena, tako da znam da nitko od konkurencije ne spava zimski san. Međutim, dobro sam odradio prvi dio priprema na Palmi u kojemu sam doduše bio više posvećen kondicijskim pripremama, nego jedrenju, tako da me prvi pripremni nastup u ovoj sezoni veseli i radujem mu se. Želja mi je i testirati novi model jedra tako da mi ovaj nastup mnogo znači za ovaj dio godine.'' kazao nam je Bambi prije polaska.
- Details
Kako kazuje član Crometea Kristijan Božarov, stabilno vrijeme ipak neće dugo potrajati jer će već od petka tlak zraka ponovno biti u padu zbog približavanja nove ciklone koju je Crometeo tim nazvao Fani. Ta će ciklona glavninom djelovati na vrijeme u nedjelju kada su na području Splita moguće vrlo obilne oborine. Ipak, za utjehu sve do kraja tjedna zimskog vremena u Hrvatskoj neće biti...
Crometeo link
- Details
Od 15.01.2014. zainteresirani članovi moći će ponovo kupovati ribolovne dozvole preko kluba. Procedura je ista kao i za verifikacije što znači da je prvi uvjet uplata članarine JK Labud za 2014. (240,00 ili 120,00 kn ovisno o kategoriji). Uz spomenutu članarinu kluba na žiro račun HR4923300031100045266 zainteresirani trebaju uplati i iznos za ribolovnu dozvolu sa naznakom članarina i ribolovna te ime i prezime za koga se uplaćuje. Nakon što uplata stigne na račun, članovi se trebaju javiti u kancelariju kako bi preuzeli dozvolu. Niže je cjenik za ribolovne dozvole objavljen na stranicama HSSRM: Dozvole za športski ribolov je važeća uz člansku iskaznicu Hrvatskog saveza za športski ribolovna moru (članak 32. Zakona) čija cijena iznosi 20,00 kn za osobe do 18 godina i 50,00 kn za osobe od 18 godina na više.
CIJENE GODIŠNJIH DOZVOLA SA ČLANSKOM ISKAZNICOM HSSRM
Godišnja dozvole za osobe od 19 do 59 godina 400,00 kn
Godišnja dozvola za umirovljenike ili starije od 60 godina 110,00 kn
Godišnja dozvola za osobe do 18 godina 30,00 kn
Godišnja dozvola za parangal 300,00 kn
(važeća samo uz godišnju rekreacijsku ili sportsku dozvolu)
- Details

Obavještavamo sve jedriličare natjecatelje JK Labud da je HJS započeo sa izdavanjem verifikacija za 2014. godinu. Prema cjeniku HJS-a, do 31.01.iznos verifikacije je 55,00 kn, od 01.02. do 30.04. 80,00 kn, a od 01.05. do kraja godine 100,00 kn. Svi koji žele izraditi verifikaciju trebaju uplatiti članarinu klubu za 2014. godinu.
Kako od 01.01.2014. kancelarija više ne prima gotovinske uplate, molimo članove da na žiro račun kluba HR4923300031100045266 uplate iznos članarine (240,00 ili 120,00 kn ovisno o kategoriji) te iznos verifikacije sa naznakom članarina i verifikacija te ime i prezime za koga se uplaćuje.
- Details
Nakon završetka zimskog odmora, u ponedjeljak 13. siječnja započinju pripreme kompletnog Labudovog sailing teama za sezonu 2014. Tina Mihelić i Ana Zelić u Radialu, Daniel Mihelić i Bogo Bugarin u Lasera te Josip Olujić i Nenad Bugarin u Finna. Ivan Kljaković Gašpić (nastupa krajem mjeseca na regati Svjetskog Kupa u SAD-u ) je već ranije krenuo sa pripremama na Palma de Mallorci gdje će mu se priključiti i Josip Olujić. Svi ostali će prvi dio priprema odraditi u Splitu.
Tonči Antunović (trener): Evo, kreće se sa pripremama za 2014. i do Svjetskog prvenstva nema više stajanja. U početku ćemo se naravno više posvetiti tjelesnoj pripremi, nakon čega ide tehnika pa taktika, rekao bi uobičajeno i ništa novo. Apsolutno da nam je jedan od glavnih prioriteta ostvariti kvalifikacijske norme za nastup na O.I. u Brazilu 2016., ali osim toga, imamo mnogo i drugih ciljeva u 2014. godini, kako onih rezultatskih, tako i onih afirmativnih za mlade koji tek dolaze.
- Details
Dok su neki još na odmoru, Bambiju vrijeme nakon dočeka Nove godine prolazi u pripremama. ,,Team Fantastica'' u sastavu Momo, Michele, trener Vova i Bambi već nekoliko dana jedre po nešto laganijem vjetru, ali zato kondicijski trening dolazi više do izražaja. Ivan Kljaković Gašpić: ''Glavni cilj ove faze priprema su dugi treninzi na moru, sa fokusom na što bolji osjećaj broda i brzine te standardno usavršavanje opreme. Želja nam je nakon ovih nekoliko dana laganijeg vremena da nam se ukaže i nešto jači vjetar, da se malo više izvisimo na brage. Na slici se može vidjeti kako to izgleda u ovo vrijeme godine iz kluba na Palmi.''
Page 154 of 307
