WEB_DUGI_2Po istočnom vjetru koji je puhao između 10 i 15 čvorova Milan sa ostvarenim 1. i 2. mjesto preuzeo vodstvo u ukupnim rezultatima Laseraša. Tina Mihelić jedrila je rezervirano pazeći na OCS-ove i penal radi pumpanja i ostvarila solidne ulaske u cilj, pala je na 5. mjesto. Aron Lolić je 23., na žalost, Luka Radelić je zbog bolova u leđima odustao od daljnjeg natjecanja, želja je jedno, a realnost drugo.
Milan Vujasinović: Ima sam dobre starteve, ali to nije bilo baš toliko presudno jer je vjetar dosta mijenja smjer i snagu tako da se svašta dešavalo na regatnom polju. Sva sreća imao sam dobru brzinu jedreći u vjetar i ne bi radia taktički velike rizične poteze nego sam jedrio prilično jednostavno, oznake od orce bi tako obilazia oko 7. ili 8. mjesta, a sve se rješavalo u krmu, gdje sam oba dvije regate napredovao, dobro je bilo danas, zadovoljan sam.
Tina Mihelić: Danas nisam bila svoja, pazila sam se na startevima i kroz polje, jednostavno sam jedrila sa nekom blokadom. Svaki start se ponavljao više puta i non-stop je bila u zraku crna zastava, svaki start koji sam bila dobra bio je ponovljen, a onaj koji bi zeznila je prošao. U polju imam osjećaj kako su suci non stop kraj mene, pogotovo u krmu tako da sam danas i u krmu samo gubila.
Luka Radelić: Žaj mi je, napravili smo sve šta je bilo u našoj mogućnosti, cijeli tim ljudi, ali jednostavno nije išlo. Leđa su u takvom stanju da je pre veliki rizik da bi išli dalje u forsiranje sljedeće dane. Bolovi su toliko veliki da su mi tablete svakodnevnica...

Tina_Kiel_2011Prvi dan Europskog prvenstva prošao je vrlo dobro, po vrlo laganom vjetru koji je puhao do 6 čvorova odjedrena su dva plova. Labudovi jedriličari su odjedrili odlično. Tina je u ukupnom plasmanu 2. iz kineskinje Zhang Dong Shuang, Milan Vujasinović je među Laserašima 7., Luka Radelić je 35., a Aron Lolić 44. Sutra je start u 11.oo sati, a po rasporedu očekuju se opet dva jedrenja.
Tina Mihelić: Pa jako sam zadovoljna današnjim danom, iako sada izgleda da nije bilo problema itekako sam se namučila da bi ostvarila ovako dobre ulaske u cilj. Uvjeti za jedrenje su bili jako teški, vrlo slab vjetar, a i grupa u kojoj sam jedrila je bila znatno teža sa puno boljom konkurencijom. Zadovoljna sam brzinom koju imam, na žalost napravila sam u drugom plovu pogrešku i dobila nepotrebno penal radi pumpanja pred sami cilj, ali jednostavno htjela sam uči i drugi plov prva pa sam malo pretjerala pred oznaku. Ovo je tek prvi dan pa se ovi rezultati ne računaju, odnosno ima još puno do kraja pa ne treba ovim rezultatima pridavati neku pažnju. Sutra se očekuje nešto veći vjetar pa ćemo vidjeti, jedrit ću kao i do sada pa što bude.
Milan Vujasinović: Zadovoljan sam prvim danom, imam vrlo dobru brzinu. Starta sam oba puta vrlo dobro, ali sam prvu orcu odjedrija taktički loše pa sam bio oko dvadeset i nekog mjesta, samo sam napredova i došao sam do 7. mista u cilju. Drugu regatu sam bio non stop među vodećima, Tončica i ja smo se odvojili od ostalih, tako da nije bilo problema uči drugi u cilj.
Tina_02.07.11._EP_01Današnji dan u Helsinkiju protekao je uglavnom u završnom sređivanju opreme. Brodovi su se prali, pomegavali, polirali...sistemi provjeravali i čistili, a sve kako bi sutra, kada je na rasporedu prvi dan jedrenja, tehnički sve štimalo na moru. Atmosfera u timu je odlična, cijeli predregatni period odradio se jako dobro sa punim programom. Raspoloženje u ekipi podigla je nova sponzorska roba od tvrtke ''SLAM'' koji je novi partner JK Labuda i Labudovog Sailing teama. Danas u Helsinki stiže i Bambi tako da će Labudov team na Europskom prvenstvu biti u kompletnom sastavu.
GREEN_COMM_RACING_TEAMNakon Karla Kureta i Srđana Cicarellija koji su kao članovi talijanskog tima +39 sudjelovali na 32. America's Cupu, još jedan Labudaš će krenuti istim putem. Bambi je treći Hrvat koji će sudjelovati na ovom prestižnom natjecanju s španjolskim timom Green Comm Racing koji je registriran u Real Club Nautico de Valencia. 34. po redu America's Cup održati će se 2013. u San Franciscu na katamaranima AC72.
Link na Bambijev AC team http://www.greencommracing.com/
Milan_EP_2011.trening_regataU Helsinkiju se danas po planu odradilo premjeravanje jedrilica kao i službena registracija. Tina je bila prva u redu, odmah po otvaranju Regatnog ureda. Za uspješan premjer trebalo ja napraviti nekoliko simboličnih korekcija na opremi (2mm širi broj 1 na jedru, konopčić za koji se zakači laštik od centarbota bio je iz dva, a ne iz jednog komada...itd.). Najinteresantniji je bio detalj zaoštrene krme (Zlatanov rad), za kojeg premjerač nije našao nepravilnost u pravilima klase, ali obzirom da se krma razlikovala od drugih jedrilica, premjerač je inzistirao na izjednačavanju krme kao kod drugih brodova. Nakon 5 minuta ''pomegavanja'' i to je korigirano. Nešto kasnije i Laseri su obavili premjeravanje bez ikakvih problema, tako da su sve formalnosti birokracije obavljene i sada samo ostaje da se dočeka i prvi start koji je na rasporedu u nedjelju u 11.30 h (po hrvatskom vremenu u 10.30h). Sve jedrilice će biti opremljene ''tracking'' uređajima pa će se sve regate preko interneta moći pratiti UŽIVO. Za napomenuti je i to da je Luka Radelić danas odradio trening na moru i da se dobro osjeća.
tina_i_bambi_qingdao_4jpgIzašla je nova ISAF-ova rang lista na kojoj su Tina i Bambi na 4. mjestu. Milan Vujasinović je 16., Luka Radelić 33., a Aron Lolić 37.
Tina Mihelić: Sretna sam naravno, 4. mjesto mi je najbolji ranking ikada. Naravno da sam odjedrila sve regate kao i moje konkurentice bila bi još i bolja, ali i bez regate u Melbournu i Miamiju ovo je fantastično. Mislim da isti problem ima i Bambi, ovi su ga prošli samo zato jer imaju više odjedrenih regata, ali on je po rezultatima i jedrenju bolji od njih.
bambi_sosw_2011Splitsko jedrenje još jednom je dokazalo kako se suradnjom, razumijevanjem i međusobnim dogovorom mogu postići novi uspješni pomaci s ciljem unapređenja ovog trofejnog hrvatskog olimpijskog sporta. Dogovorom Ivana Kljakovića Gašpića s Predsjednicima i Upravama jedriličarskih klubova Zenta i Labud, od 28. lipnja 2011., Bambi je službeno postao član LABUD SAILING TEAMA.
Ovim činom dvoje istaknutih hrvatskih jedriličara nove generacije Tina Mihelić i Ivan Kljaković Gašpić uz laseraše Milana Vujasinovića, Luku Radelića i Arona Lolića, a pod okriljem istog jedriličarskog teama imaju priliku još jednom proslaviti hrvatsko jedrenje na Olimpijskim igrama 2012. godine. Raduje činjenica kako su Uprave obaju jedriličarskih klubova tijekom dogovora o prelasku, kao najviši prioritet, imali ukupnost dobrobiti hrvatskog jedriličarskog sporta i samog Bambija kao trofejnog sportaša čiji je svaki rezultat, ne samo uspjeh pojedinog kluba, već cijelog Splita i hrvatskog jedrenja uopće.  Detaljne informacije kao i izjave svih aktera biti će moguće osigurati po završetku Europskog prvenstva u Finskoj.
WDR_radioNije više ništa čudno da su hrvatski jedriličari na stranicama časopisa, u radio-programu ili na TV emisijama stranih medija. Gotovo svaki novi broj stranih nautičkih i jedriličarskih magazina koji prate vrhunsko olimpijsko jedrenje u svojim tekstovima spominju hrvatske jedriličare i njihove rezultate pa stoga rečenica kako su vrhunski i uspješni sportaši naši najbolji ambasadori i promotori još više dobiva na značaju. Kako je novinar WDR-a Zoran Simić vidio Kieler Woche i Tinine i Aronove impresije možete na hrvatskom pročitati i poslušati na slijedećem linku.
ep_helsinki_logoSunčano i toplo vrijeme u Helsinkiju gdje naši jedriličari očekuju Europsko prvenstvo. Dnevni ritam je predregatni, a sva oprema i brodovi su prebačeni iz HSK - Helsingfors Segelkluba na mjesto gdje će se održavati Europsko prvenstvo. Dok su Milan i Aron odradili trening na moru, Tina se bavila sređivanjem oštećenog broda. Luka Radelić je i dalje pošteđen morskih treninga, ali mu je stanje sa leđima sve bolje i sigurno će jedriti EP.
Tonči Antunović: Vrijeme nam je danas bilo jako dobro, sunce i toplo tako da smo bili cijeli dan u kratkim rukavima. Prognoza je za danas bila vrlo loša što se vjetra tiče pa smo se odlučili ostat na kopnu i tretirati ''pomegom'' oštećenje na brodu, sutra ćemo ga još i polirat i to je to. Od sutra ulazimo u onaj klasičan način života pred regatu, jer smo se konačno aklimatizirali pa samim time i definirali dnevni raspored aktivnosti.
tina_ep2011_2Nakon uspješno odjedrenog Kiela, ''Labudov sailing team'' uputio se u Finsku na Europsko prvenstvo. Prvo cestom za Travemünde, a onda trajektom 27 sati do Helsinkija. Putovanje Baltikom je prošlo uglavnom OK, ali se ipak jedva dočekalo da trajekt stigne na odredište. Nakon dana odmora, team je krenuo sa svakodnevnim treninzima, tonizacijskim u teretani i intervalnim na moru. Na moru je do sada puhao jugozapadni vjetar do 4 bf. jako sličan našem Maestralu, ali uz znatno manji val. More je smeđe boje sa mnogo pličina, tako da se itekako treba paziti gdje se jedri.
Tonči Antunović Graja: Ma više manje sve je OK, lagano ulazimo u ono predregatno stanje, imamo onaj klasičan ritam od 3 treninga dnevno uz mnogo teorije i analiza poslije mora na kopnu. Također smo do sada imali poprilično problema sa prehranom, ali zahvaljujući apartmanu vjerujem da smo i to riješili tako da ubuduće ni oko toga nećemo imati poteškoća. Glava nam je još daleko od regate i najvažnije je da nju kvalitetno pripremimo, a za sve ostalo ćemo lako. Imamo još mnogo nepoznanica za samu regatu, ali će nas vrijeme natjerati da sve to raščistimo. Ne opterećujemo se uopće ispucanim dnom od broda i ne radimo nikakvu dramu, naprotiv, do regate trebamo sve negativnosti potisnuti sa strane pa tako i negativnosti koje su nam se nenadano pojavile sa opremom. Luka Radelić je još uvijek pošteđen od morskih treninga radi poznatih bolova u leđima koji ga drže još od Kiela, stanje mu je nešto bolje i svi vjerujemo i nadamo se da će Lujo do početka regate bit onaj pravi.

Да, сказал Клинч, приосанившись.

Приближалась полночь, но ни один человек на обоих пароходах и не помышлял "Учетная политика организации" об отдыхе.

Но люди, смотревшие с гички, трепетали, глядя на их величественные движения, слыша их шумное дыхание, подобное грохоту прибоя.

Проплывая над деревьями, луна струила вниз потоки яркого света.

Стоило альбакорам метнуться от "Аудит расчетов по оплате труда" одного борта к другому, как хищник повторял это движение с такой быстротой, что за ним невозможно было уследить.

Вискарра хмурился, Робладо выходил "Организация бухгалтерского учета на предприятии" из себя, ревнуя Каталину.