- Details
Tri mjeseca nakon završetka Split Olympic Sailing Week-a započeli su planovi oko organizacije ove regate za 2012. godinu. Direktor regate Karlo Kuret zajedno sa predsjednicom Mirom Boban pozvao je na inicijalni sastanak predsjednike splitskih jedriličarskih klubova, suorganizatora regate te predstavnika HJS-a sa temom budućnosti ove regate te sa prijedlogom da se razmotri eventualno drukčiji koncept organizacije. Split Olympic Sailing Week trenutno je jedina hrvatska regata za sve olimpijske klase koja je uspjela u posljednjih par godina zabilježiti evidentan rast po broju prijavljenih jedriličara i nacija. Daljnji je rast regate moguć samo ako se udruže snage svih splitskih klubova uz maksimalnu podršku HJS-a, gradskih i županijskih, sportskih, ali i turističkih institucija. Također i podatak kako EUROSAF najavljuje formiranje ciklusa regata za Europski kup je prilika koju Hrvatska sa zlatnom generacijom jedriličara ne smije propustiti.
- Details
- Details
Tomislav Bašić: Da istina je, oči ne varaju, ovdje smo u Labudu, ali samo na mjesec dana, ovdje ćemo odraditi treninge i upoznati se sa novim 49-erom koji je mnogo veći i zahtjevniji od 29-era u kojemu smo do sada jedrili. Dodo je došao do mene u Split jer je drugi član posade Leon Ostrez zauzet pa ćemo za sada nas dvoje sami opremiti brod i vidjeti kako sve to funkcionira. U Labudu smo dobro ugošćeni, a vidimo i da su uvjeti za jedrenje odlični na moru.
- Details
Lukša Cicarelli: Rado odlazim na Svjetsko prvenstvo veterana tim više što je ove godine u susjednoj zemlji. Iduće godine veteransko je u Engleskoj što je dosta daleko i stoga neće lako bit organizirati jedno takvo putovanje. Tijekom zadnjih mjeseci mislim da sam dovoljno trenirao i da sam u dobroj formi. Dok je Bambi bio u Splitu dosta smo i zajedno jedrili. Kakvi će rezultati biti, ostavimo to da vrijeme pokaže.
Do idućeg tjedna možemo se prisjetiti kako je to bilo prošle godine u našem klubu na linku regate finn-world-masters-2010 ili foto galeriji finn-world-masters-2010/photo
- Details
- Details
- Details
- Details
- Details
Još jedan iznimno vjetrovit dan u Medembliku, samo je nekim klasama dopustio da izađu na regatno polje i odjedre predviđena dva plova. Po vjetru koji je dosezao i preko 35 čvorova Tina i Milan su jako dobro odjedrili posljednje dvije regate prije Medal Racea.
Milan je ostvario 4. i 13. mjesto te u ukupnom plasmanu zauzima 4. poziciju, Luka Radelić je bio 5. i 11. te prije posljednjeg jedrenja zauzima 15. mjesto, a Aron Lolić danas je bio 48. i 15. i ukupno je 29.
Tina Mihelić danas je bila 12. i 3. i u Medal race sutra također kao i Milan ulazi sa 4. pozicije.
Tina Mihelić: Iznimno sam zadovoljna današnjim jedrenjem, jer do sada nikad po ovakvim ekstremnim uvjetima nisam bila konkurentna, a ovo je iznad svih mojih očekivanja. Prvu regatu sam također bila u samom vrhu, ali sam se prevrnula u krmu i izgubila dosta mjesta. Druga regata je bila odlična, od samog starta sam se borila za vrh, puhalo je preko 35 čvorova vjetra i jedrenje je bilo pravi izazov, kada sam u cilju vidjela koja sam i tko je sve iza mene zaboravila sam na sve muke koje sam kroz regatu proživljavala. Sutra nemam što izgubit, a u plasmanu mogu samo napredovat pa čak i do zlata, za mene sutra je najnormalnija regata i tako ću joj i pristupiti.
Milan Vujasinović: Teški uvjeti za jedrenje, baš je dimilo pogotovo kada nas je uvatilo u krmu, teško se brod kontrolirao. Sve je OK, sutra će biti teško u Medal Raceu jer ne mogu napredovat, a ovi iza mene su jako blizu, a vidit ćemo, jedrit ću najbolje pa što bude.
Page 227 of 307
