- Details
Na međunarodnoj regati Laser Europa Cup koja se održava u Hvaru danas se jedrilo po jugu od 10-tak čvorova. U konkurenciji 54 jedriličara i jedriličarke klase Laser 4.7 naš najbolji predstavnik bio je Toni Bušić. On je prvi plov završio 20. dok je u drugom u cilj ušao 11. što mu je u konačnici donjelo 14. mjesto. Ana Zelić prvi dan jedrenja zavšila je 17.dok je Lea Kuret ukupno 46. Premda se jučer zbog nedostatka vjetra nije jedrilo regatni odbor nije oglasio treći plov već se pridržavao oglasa u kojem su dnevno predviđene dvije regate.
Drugačija situacija bila je kod optimista. Oni su odjedrili tri plova. prva dva jedrili su po jugoistoćnom vjetru dok su treći, koji su usto još i mijenjali, jedrili po istočnjaku. U konkurenciji 99 optimista Marin Mandić je na odličnom 8 mjestu. Dominik i Karmen Perković zauzeli su 38. odnosno 40. poziciju a Tea Kuret je 80.
Optimisti sutra jedre posljednji dan dok laser svoju regatu završava posljednjeg dana 2011. godine.
- Details
U predstojećim danima klupske prostorije će biti otvorene po drugačijem rasporedu.
U subotu 31.12.2011. popodne i nedjelju 01.01.2012. cijeli dan prostorije će biti zatvorene.
Također zbog korištenja godišnjeg odmora djelatnice klupske prostorije će od 05. do 21.01.2012.
kroz jutro biti otvorene za članstvo od 09,00 do 14,00 a popodne od 17,00 do 22,00.
- Details
Dok se naši jedriličari olimpijskih klasa zasluženo odmaraju od Svjetskog prvenstva s kojeg su se nedavno vratili iz Australije, mlađa generacije je otputovala u Hvar na već poznatu novogodišnju regatu koju organizira tamnošnji JK Zvir.
U klasi Laser 4.7 jedre Ana Zelić. Lea Kuret i Toni Bušić dok su iz natjecateljskog pogona optimista na regatu otputovali Dominik i Karmen Perković. Tea Kuret i Marin Mandić.
Eol danas nije bio naklonjen jedriličarima pa su na regatno polje isplovili samo laseraši.
Od 10,00 do 13,00 sati uzaludno su čekali da zapuše nešto vjetra. Potom su se vratili na kopno no u 14,00 sati regatni odbor je oglasio kraj za danas. 1:0 za vjetar, odnosno bonacu.
Organizator je nahranio jedriličare i trenere friškom friganom ribom i krompirom a što je još važnije bilo je i finog toplog čaja koji je odlično pristajao nakon toliko sati plutanja na moru. Optimisti danas nisu ni isplovili. Sutra se predviđa start u 10,00 sati a namjera je odjedriti 3 plova. Naravno, ukoliko vremenske prilike to dozvole.
- Details
Danas je u prostorijama kluba mališane obradovao Djed Božičnjak a svi članovi koji su se zatekli u klubu iza 12:30 proslavili su nadolazeće blagdane uz bakalar na bijelo. Naši vjerni petkaši i večeras će se družiti u svečarskom ozraćju.Klupske prostorije će biti zatvorene na Badnjak, 24.12. popodne i na Božić, 25.12. cijeli dan.
- Details
Podsjećamo još jednom članstvo da se do 31.12.2011. godine prikupljaju formulari za bonifikaciju za članove koji imaju status člana sa vezom kao i obrazac za ostale članove kako bi regulirali status aktivnosti. Naravno, bonifikacija će se priznati samo ukoliko financijske obveze članova budu podmirene do 31.12.2011.
Obrazac za bonifikaciju Tablica članova sa vezom
Obrazac za članove bez veza Tablica članova bez veza
- Details
Podsjećamo članove da najkasnije do 28.01.2012. godine u kancelariju kluba mogu izvršiti uplatu verifikacije za 2012. godinu po cijeni od 55,00 kn.
HJS je svim klubovima dostavio cijenik verifikacija po periodima:
01.01. – 31.01.2012. – 55,00 kn
01.02. – 30.04.2012. – 80,00 kn
01.05. – 31.12.2012. – 100,00 kn
- Details
Dok smo pažljivo pratili jedrenje naših članova na SP iz Pertha nam je stigao vrlo drag odgovor.
Naime, organizacija SOSW već se poprilično zahuktala, i kako jedriličarima želimo ponuditi najbolje tako smo i ovog puta uputili poziv gđi. Marianne Middelthon da bude na čelu međunarodnog žirija.
Nama već poznata vrsna sudica Marianne, premda prilično zauzet suđenjem na SP, odmah nam je odgovorila kako vrlo rado prihvaća naš poziv. Ovo je još jedan razlog zbog kojeg se trudimo Split Olympic Sailing Week organizirati svake godine sve bolje.
Upravo tako našu regatu doživljavaju ne samo jedriličari već i sudački svijet.
- Details
Pred kraj drugog dijela SP u kojem je jedrila i klasa Laser hrvatski predstavnici nisu ušli u medal race ali je Tonći Stipanović iz JK Mornar izborio normu za OI London 2012. Koristimo priliku da mu čestitamo sa željom za uspjeh naredne godine.
Čestitke, naravno, upućujemo i Luki Mratoviću koji se uvjerljivo plasirao na OI 2012.
Milan Vujasinović je prvu regatu završio 37. a onda je briljantno u posljednjoj regati cilj prošao prvi. Kući se Milan vraća sa izvrsnim 19. mjestom. Aron Lolić je 43.
- Details
Loš dan za naše jedriličare.
Milan Vujasinović prvu regatu završio je 26. dok u drugoj nije imao sreće. Zbog loma produžetka kormila bio je prisiljen prekinuti regatu.
Ovo ga je, na žalost, koštalo ukupnog rezultata pa je sada 23.
Aron je danas odjedrio svoj najbolji i svoj najlošiji rezultat (7., 34.). U ukupnom plasmanu se popeo sa 45. na 40. mjesto.
Treba ipak napomenuti, na SP jedri 147 jedriličara, naši jedriličari u prvoj su trećini što nije zanemariva činjenica.
Trenutno prvo mjesto drži domaćin, SLINGSBY Tom.
Rezultati
- Details
Trećeg dana Svjetskog Prvenstva u klasi Laser odiedrena su još dva plova.
Milan Vujasinović je prvi plov završio na sjajnom petom mjestu dok je drugi (25) morao odbaciti kao najlošiji rezultat. Na kraju dana nalazi se na 17. mjestu i sutra jedri u zlatnu skupinu.
Današnjim rezultatima naša zemlja ima još jednog predstavnika na Olimpijskim igrama. Hoće li to biti naš Milan, kojem čvrsto držimo palčeve, znati ćemo na kraju ovog prvenstva.
Aron Lolić je također jedrio bolje u prvom nego u drugom plovu kojeg je odbacio (24 i 33).
Sa današnjim ukupnim 45. mjestom sutra uz Milana jedri u zlatnoj skupini.
Milan Vujasinović izjava HJS
Rezultati
Page 210 of 307
