150_foto_galerijaFotogalerija 79. Mrdujske regate by Božo Vukičević i Otvoreno More

FOTOGALERIJA 79. Mrduje
150_foto_galerijaNada Magazin pratila je start 79. Mrdujske regate sa Sustipana. Što je zabilježila svojim fotoaparatom, pogledajte u njenoj galeriji.

Fotogalerija Nade Magazin

Fotogalerija R.O.

4. Aligator 2
5. Black Mystery
6.Anadora
7. Angelo Rosso
8. Teuta
9. Barba Branko
10. Snježama
11. Polet 5.0
12. Gringo 2
13. Janska X
14. Mareus 2
15. Geisha
16. Viga
17.Croatel One
18. PMC
19. Južni Vjetar
20. Gavrilović

Jugo i levanat jačine 8 čvorova. Sa broda okretišta na Mrduji imamo informaciju kako nadolazi nevera. Hoće li zaobići Mrduju?

Dracomerx sa kormilarom Markom Marinovićem prvi je stigao do Mrduje (12:02:43).  U 12:02:51 na okretište je stigao i Shining Umago. Nepunih 7 minuta iza prvog stigao je i treći maxi krstaš Marina Kaštela sa kormilarom Antom Vanjakom. Pred Mrduju  su Aligator 2 i Anadora.
thumb_008Točno u 11:00 sati Regatni odbor 79. Mrdujske regate uspješno je oglasio start.

Zvog nedovoljne vidljivosti start koji je bio predviđen u 10:00 sati odgađa se za jedan sat.
Novi termin starta 79.Mrdujske regate je 11:00.

Brod Alligator 2 (startni broj 86) prvi je ušao u cilj u 14:18:00.

pobjednici

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

79. Mrduja je odjedrena.

Zbog prejakog vjetra po naputku DHMZ i Lučke Kapetanije Organizacijski odbor, Regatni odbor i Uprava kluba odlučili su predviđeni termin jedrenja, subota 25.09., pomaknuti za 24 sata., odnosno u nedjelju 26.09 u 10:00 sati. Drugog dana zbog kiše i slabe vidljivosti RO oglasio je odgodu za jedan sat te je start regate uslijedio u 11:00 sati. Nažalost, zbog krajnje suprotnosti na koju nitko ne može uticati, slabog i nedostatnog vjetra, od 224 krstaša i 5 katamarana do Mrduje (koja je prvenstveno okretište ali i u ovakvim slučajevima pomoćni cilj) je stiglo  130 natjecatelja. Ciljnu liniju u Splitu do vremenskog ograničenja 17:30 presjeklo  je svega 32.
No unatoć svemu Mrduja je još jednom pružila svim natjecateljima veliko zadovoljstvo, vikend druženje i zabavu s okusom soli . Najveće je naravno pripalo Vojislavu Radivojeviću sa njegovom posadom na brodu Aligator 2 koji je ovogodišnji ukupni pobjednik regate. U predstojećoj godini ćeka ga velika obveza da možda upravo oni osvoje 80.Mrdujsku regatu.Ili će to možda pokušati Shining Maxi Umago koji je nakon dvije uzastopne pobjede ove godine kući otišao sa trećim mjestom u ukupnom poretku. A možda se na mrdujinu obljetnicu pojavi i neko novo jedriličarsko čudo.

thumb_More20100926_79_Mrduja-093Ukupni rezultati regate po grupama su dostupni ovdje.

Rezultati prolaza Mrduje mogu se vidjeti ovdje

UKUPNI REZULTATI

Prolaz Mrduja -
event burgee venue burgee

Mrdujska regata

MRDUJSKA REGATA 2010

Split-Mrduja-Split - OPEN Klasa

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 11:00:00, Distance: 22
RankSkupinaDržavaStartni brojJedrilicaDuljinaBroj na jedruKlubKormilarVlasnikFinish
1 OPEN 1 SRB 86 ALLIGATOR 2 13.35 SRB 2 ALIGATOR SAILING TEAM VOJISLAV RADIVOJEVIĆ MARKO POPOVIĆ 14:18:00
2 OPEN MAXI CRO 2 DRACOMERX 18.5 HUN 7002 JK ŠPINUT MARKO MARINOVIĆ CHEMIMPEX INTERNATIONAL 15:10:00
3 OPEN MAXI CRO 1 SHINING-UMAGOMAXI 21.2 CRO 2007 FIANDARA 1975 UMAG ŽELJKO PEROVIĆ HUCK - LUKA RADELIĆ TVORNICA CEMENTA UMAG 15:14:00
4 OPEN 0 CRO 61 BARBA BRANKO 13.75 CRO 4511 JK LABUD FILIP ZORIČIĆ BRANKO ROGLIĆ 15:17:00
5 OPEN 0 CRO 93 SNJEŽANA II 14.99 CRO 1253 JK LABUD ZVONKO KOTARAC SAFIR D.O.O. 15:42:00
6 OPEN 0 CRO 120 TEUTA 13.78 CRO 2513 NK KENWOOD BARTUL MIŠURA IGOR GRGIČEVIĆ 15:51:00
7 OPEN 2 CRO 121 GRINGO 2 11.99 CRO 6482 JK USKOK ROBERT SANDALIĆ JK USKOK 16:03:00
8 OPEN 0 CRO 55 ANADORA 15.54 CRO 89 JK LABUD MATE ARAPOV MARIJAN HANŽEKOVIĆ 16:16:05
9 OPEN 3 CRO 108 JUŽNI VJETAR 10.9 CRO 242 JK ORSAN JADRAN GAMULIN JADRAN GAMULIN 16:16:30
10 OPEN MAXI CRO 81 MARINA KAŠTELA 17.4 CRO 6789 JK MARINA KAŠTELA ANTE VANJAKA ERSTE LEASING 16:18:00
11 OPEN 1 MNE 71 BLACK MYSTERY 13.35 MNE 1111 JK JUGOLE GRAKALIĆ SAŠA KEKOVIĆ SAŠA KEKOVIĆ 16:21:30
12 OPEN 2 CRO 24 LUNA 11.99 CRO 403 JK LABUD ŽELJKO KUZMANIĆ ŽELJKO KUZMANIĆ 16:21:45
13 OPEN 2 CRO 146 SAIL LA VIE 11.92 CRO 1213 JK USKOK DARKO SMRKINIĆ PBZ LEASING 16:22:00
14 OPEN 4 CRO 217 ŠTRELO 9.99 CRO 1706 X DAVOR PIASEVOLI DAVOR PIASEVOLI 16:23:20
15 OPEN 2 CRO 88 POLET 4 11.75 CRO 1024 JK LABUD ŽARKO DEŠKOVIĆ ŽARKO DEŠKOVIĆ 16:23:40
16 OPEN 4 CRO 133 ANGELO ROSSO 9.97 CRO 2772 JK SPLIT ANTE ANTUNOVIĆ ANTE ANTUNOVIĆ 16:24:05
17 OPEN 4 CRO 60 ONE 9.99 CRO 1656 LABUD LEA KURET K.K. JEDRENJE DOO 16:24:15
18 OPEN 3 CRO 139 BABALU 11.05 1242 JK USKOK MARKO GABRE BRANKO GABRE 16:24:30
19 OPEN 3 CRO 127 PAIKEA 10.45 CRO 1919 JK ZENTA MARIO HRVOJ MARIO HRVOJ 16:24:45
20 OPEN 4 CRO 145 RAMINA POMORSTVO 9.5 CRO 363 JK LABUD SANI DELIĆ SANI DELIĆ 16:25:05
21 OPEN 7 CRO 169 ROZA 7.69 CRO 1775 JK BURA DRAGAN URLIĆ DRAGAN URLIĆ 16:25:15
22 OPEN 0 CRO 77 BALENA 14.45 CRO 11 JK LABUD MARIN MRDULJAŠ ŽELJKO JERKOV 16:25:25
23 OPEN 0 GER 40 POLET 5.0 14.65 CRO 1888 JK LABUD DR. NIKOLA DEŠKOVIĆ DR. NIKOLA DEŠKOVIĆ 16:25:35
24 OPEN 2 CRO 113 CROATEL ONE 11.92 CRO 1234 JK LABUD IVAN KURET TONKO BARAČ 16:25:45
25 OPEN 1 CRO 177 PMC 12.39 CRO 777 JK FLUMEN MIRAN COFEK SJEVEROZAPADNJAK D.O.O. 16:25:47
26 OPEN 1 CRO 100 EKO-EKO 12.35 1110 JK ŠPINUT IVO HAJDUK IVO HAJDUK 16:25:50
Prolaz Mrduja -
event burgee venue burgee

Split-Mrduja - OPEN Klasa

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 11:00:00, Distance: 11
RankSkupinaDržavaStartni brojJedrilicaDuljinaBroj na jedruKlubKormilarVlasnikFinishElapsed
1 OPEN MAXI CRO 2 DRACOMERX 18.5 HUN 7002 JK ŠPINUT MARKO MARINOVIĆ CHEMIMPEX INTERNATIONAL 12:02:43 1:02:43
2 OPEN MAXI CRO 1 SHINING-UMAGOMAXI 21.2 CRO 2007 FIANDARA 1975 UMAG ŽELJKO PEROVIĆ HUCK - LUKA RADELIĆ TVORNICA CEMENTA UMAG 12:02:51 1:02:51
3 OPEN MAXI CRO 81 MARINA KAŠTELA 17.4 CRO 6789 JK MARINA KAŠTELA ANTE VANJAKA ERSTE LEASING 12:09:01 1:09:01
4 OPEN 1 SRB 86 ALLIGATOR 2 13.35 SRB 2 ALIGATOR SAILING TEAM VOJISLAV RADIVOJEVIĆ MARKO POPOVIĆ 12:13:54 1:13:54
5 OPEN 1 MNE 71 BLACK MYSTERY 13.35 MNE 1111 JK JUGOLE GRAKALIĆ SAŠA KEKOVIĆ SAŠA KEKOVIĆ 12:15:44 1:15:44
6 OPEN 0 CRO 55 ANADORA 15.54 CRO 89 JK LABUD MATE ARAPOV MARIJAN HANŽEKOVIĆ 12:17:32 1:17:32
7 OPEN 4 CRO 133 ANGELO ROSSO 9.97 CRO 2772 JK SPLIT ANTE ANTUNOVIĆ ANTE ANTUNOVIĆ 12:23:31 1:23:31
8 OPEN 0 CRO 120 TEUTA 13.78 CRO 2513 NK KENWOOD BARTUL MIŠURA IGOR GRGIČEVIĆ 12:23:33 1:23:33
9 OPEN 0 CRO 61 BARBA BRANKO 13.75 CRO 4511 JK LABUD FILIP ZORIČIĆ BRANKO ROGLIĆ 12:24:20 1:24:20
10 OPEN 0 CRO 93 SNJEŽANA II 14.99 CRO 1253 JK LABUD ZVONKO KOTARAC SAFIR D.O.O. 12:26:55 1:26:55
11 OPEN 0 GER 40 POLET 5.0 14.65 CRO 1888 JK LABUD DR. NIKOLA DEŠKOVIĆ DR. NIKOLA DEŠKOVIĆ 12:30:45 1:30:45
12 OPEN 2 CRO 121 GRINGO 2 11.99 CRO 6482 JK USKOK ROBERT SANDALIĆ JK USKOK 12:31:49 1:31:49
13 OPEN 1 CRO 91 JANSKA X 12.350 CRO 1624 LABUD TONI SMERDELJ TONI SMERDELJ 12:33:02 1:33:02
14 OPEN 2 CRO 53 MAREUS II 11.92 CRO 13464 JK SPINUT KREŠIMIR ĐAKULOVIĆ IVAN DRINKOVIĆ 12:33:31 1:33:31
15 OPEN 0 CRO 204 GEISHA 14.99 CRO 1586 SK OLA SAILING TONI BULAJA OLA SAILING 12:34:01 1:34:01
16 OPEN 3 CRO 132 VIGA 11 595 JK SPLIT VEDRAN UJEVIĆ VEDRAN UJEVIĆ 12:35:30 1:35:30
17 OPEN 2 CRO 113 CROATEL ONE 11.92 CRO 1234 JK LABUD IVAN KURET TONKO BARAČ 12:39:31 1:39:31
18 OPEN 1 CRO 177 PMC 12.39 CRO 777 JK FLUMEN MIRAN COFEK SJEVEROZAPADNJAK D.O.O. 12:41:34 1:41:34
19 OPEN 3 CRO 108 JUŽNI VJETAR 10.9 CRO 242 JK ORSAN JADRAN GAMULIN JADRAN GAMULIN 12:44:51 1:44:51
20 OPEN 1 CRO 163 GAVRILOVIĆ 13.36 CRO 725 JK BURIN MILJENKO ŽANIĆ GAVRILOVIĆ D.O.O. 12:46:13 1:46:13
21 OPEN 4 CRO 188 BENETEAU FIRST 34.7 9.98 CRO 1489 JK LABUD EMIL TOMAŠEVIĆ SG-LEASING / ULTRA D.O.O. 12:47:19 1:47:19
22 OPEN GRADOVI CRO 5 GRAD KAŠTELA 10.69 JK MARINA KAŠTELA JOSIP BERKET   12:48:08 1:48:08
23 OPEN 3 CRO 127 PAIKEA 10.45 CRO 1919 JK ZENTA MARIO HRVOJ MARIO HRVOJ 12:48:58 1:48:58
24 OPEN 2 CRO 24 LUNA 11.99 CRO 403 JK LABUD ŽELJKO KUZMANIĆ ŽELJKO KUZMANIĆ 12:49:12 1:49:12
25 OPEN 4 CRO 217 ŠTRELO 9.99 CRO 1706 X DAVOR PIASEVOLI DAVOR PIASEVOLI 12:49:38 1:49:38
26 OPEN 1 CRO 100 EKO-EKO 12.35 1110 JK ŠPINUT IVO HAJDUK IVO HAJDUK 12:49:51 1:49:51
27 OPEN 3 CRO 139 BABALU 11.05 1242 JK USKOK MARKO GABRE BRANKO GABRE 12:50:45 1:50:45
28 OPEN 4 CRO 148 CRNA ZVIJER 9.99 1023 JK SPLIT ŽELJKO ŠIMIČIĆ TONĆI PULJIZ 12:54:59 1:54:59
29 OPEN 0 CRO 77 BALENA 14.45 CRO 11 JK LABUD MARIN MRDULJAŠ ŽELJKO JERKOV 12:55:27 1:55:27
30 OPEN GRADOVI CRO 7 GRAD OPATIJA 10.69 JK LABUD EDUARD VUJNOVIĆ   12:58:55 1:58:55
31 OPEN 2 CRO 146 SAIL LA VIE 11.92 CRO 1213 JK USKOK DARKO SMRKINIĆ PBZ LEASING 12:59:09 1:59:09
32 OPEN 7 CRO 169 ROZA 7.69 CRO 1775 JK BURA DRAGAN URLIĆ DRAGAN URLIĆ 13:00:05 2:00:05
33 OPEN 4 CRO 151 JOMI 9.99 CRO 1482 JK KAŠTELA ANTE TONČI ŠUSTIĆ ANTE ŠUSTIĆ 13:01:20 2:01:20
34 OPEN 2 CRO 82 CORAL II 11.96 1085 SPINUT SUSKO MARIJAN SUSKO MARIJAN 13:02:10 2:02:10
35 OPEN 3 CRO 123 STINIVA 11.1 1389 REFUL HVAR FRANE ŠESNIĆ RICCARDO KUHAR 13:04:02 2:04:02
36 OPEN 2 CRO 196 HVAR 6 11.95 2199 JK LABUD DEAN ROIĆ DEAN ROIĆ 13:06:15 2:06:15
37 OPEN 2 CRO 88 POLET 4 11.75 CRO 1024 JK LABUD ŽARKO DEŠKOVIĆ ŽARKO DEŠKOVIĆ 13:13:10 2:13:10
38 OPEN 4 CRO 75 AS KUPA 9.96 CRO 995 JK MORNAR BRANKO LIŠIĆ EDO SMOLJENOVIĆ 13:13:35 2:13:35
39 OPEN 5 CRO 30 ADRION 9.14 CRO 1204 JK BURA PRVENKO BUŠELIĆ MARINO BUŠELIĆ 13:15:12 2:15:12
40 OPEN 4 CRO 60 ONE 9.99 CRO 1656 LABUD LEA KURET K.K. JEDRENJE DOO 13:17:02 2:17:02
41 OPEN 6 CRO 107 NORA 7.71 CRO 1479 JK LABUD SERĐO STUBNJA SERĐO STUBNJA 13:23:20 2:23:20
42 OPEN 7 CRO 166 LA GAFFE 7.49 2 ULTRA HOBIE TUDOR BILIĆ ULTRA D.O.O. 13:23:26 2:23:26
43 OPEN 4 CRO 145 RAMINA POMORSTVO 9.5 CRO 363 JK LABUD SANI DELIĆ SANI DELIĆ 13:24:31 2:24:31
44 OPEN 4 CRO 112 LADIES FIRST 9.98 JK VAL ŠIBENIK DAMIR DESABOTA ZORAN POPOVIĆ 13:27:22 2:27:22
45 OPEN 0 AUS 142 DEJA BLU 13.55 CRUISING YC AUSTRALIA PHILILIP KING PHILLIP KING 13:28:11 2:28:11
46 OPEN 4 CRO 152 PETKA 9.99 CRO 1542 JK ORSAN SRĐ JAKŠIĆ SRĐ JAKŠIĆ 13:36:22 2:36:22
47 OPEN 3 CRO 10 NEMIR V 11.02 CRO 1111 JK LABUD BRANKO ŠIROLA BRANKO ŠIROLA 13:40:12 2:40:12
48 OPEN 3 CRO 209 FELICITA 10.9 CRO 1273 JK ORSAN GORAN ŽUGOVIĆ BARKARIOL D.O.O. 13:42:23 2:42:23
49 OPEN 7 ITA 194 LAPAD 7.5 CRO 1990 JD ORSAN VEDRAN KOSOVIĆ JD ORSAN 13:46:31 2:46:31
50 OPEN 7 CRO 219 LANA 7.68 CRO 1211 JK USKOK IVAN ŽDERIĆ IVAN ŽDERIĆ 13:47:01 2:47:01
51 OPEN 6 CRO 11 MALO SUNCE 8.39 CRO 1622 JK PELIŠKA JEDRA ZDRAVKO ŠABIĆ ZDRAVKO ŠABIĆ 13:47:35 2:47:35
52 OPEN GRADOVI CRO 6 GRAD OSIJEK 10.69 ANTE BUČEVIĆ   13:51:23 2:51:23
53 OPEN 2 CRO 176 KATARINA ZRINSKA 11.29 1476 HRVATSKA RATNA MORNARICA SLAVKO VRLIĆ HRVATSKA RATNA MORNARICA 13:54:45 2:54:45
54 OPEN 5 CRO 118 TIHA 9.39 1004 JK USKOK TIHOMIR ZANKI TIHOMIR ZANKI 14:01:26 3:01:26