Najbrži brod regate posada Polet furioso

3 DANA VRHUNSKOG JEDRENJA NA RELACIJI SPLIT-VIS-SPLIT: UKUPNO 179 POSADA, VIŠE OD 1.000 JEDRILIČARA IZ ČAK 15 ZEMALJA

Po broju prijava rekordna 75. Viška regata  opravdala je sva očekivanja: sudjelovalo je rekordnih 179 posada te više od 1.000 jedriličara iz čak 15 zemalja. Uz tradicionalno brojne hrvatske, slovenske, talijanske i slovačke jedriličare, na ovogodišnjoj regati natjecali su se i Austrijanci, Brazilci, Česi, Finci, Francuzi, Nijemci, Crnogorci, Srbi, Rusi, Nizozemci i Šveđani.

U dvije etape najbrži brod ovog jubilarnog 75. izdanja je Labudov POLET FURIOSO s kormilarom Nikolom Deškovićem koji je u luku Vis prvog dana regatavanja došao prvi, a u drugoj nedjeljnoj etapi prema Splitu treći. Ukupno jedreno vrijeme u oba plova mu je bilo najbolje, te je tako ova posada osigurala pokal najbrže jedrilice prema kriteriju najbržeg jedrenog vremena. 

Pobjednik 75. Viške regate za krstaše razreda ORC, te ujedno i službeni pobjednik 75. Viške regate je jedrilica DUBROVNIK s kormilarom Denisom Vukasom. Pobjednik u kategoriji krstaša razreda OPEN je jedrilica POLET FURIOSO s kormilarom  Nikolom Deškovićem                                           

Pobjednici posada jedrilica Dubrovnik

RankSKUPINASTARTNI BROJIME JEDRILICEBROJ NA JEDRUKORMILARKLUBZEMLJATIP BRODAElapsed
1 R0 8 POLET FURIOSO 11152 NIKOLA DESKOVIC JK Labud- Split CRO TP52 5:56:48
2 RSUPER MAXI 57 CLEANSPORT ONE 2 MARJAN KOČILA JK Morska Vidra SLO VOR60 5:57:14
3 R4 96 FATAMORGANA 2 11111 MATE ARAPOV JK Mornar- Split CRO PATUCELLI 6:12:55
4 R3 13 FULL PELT 2436 ANTE ANTUNOVIĆ JK Split- Split CRO CUSTOM 36 6:14:29
5 R0 135 GENERALI (ASSILINA III) 878 SAMO ŽVAN JD MARIBORČANKA SLO TP52 6:26:39
6 R0 23 PAULA 77 KOLJA DUMANIC B.F.Y.C. SVK FW40 6:29:57
7 RMAXI 55 MARINA KAŠTELA 6789 JOSIP BERKET JK Marina Kaštela- Kaštel Gomilica CRO GS56R 6:30:13
8 R2 81 DUBROVNIK 1933 DENIS VUKAS JK Orsan- Dubrovnik CRO ENAVIGO 38R 6:31:01
9 R0 4 BAREV 3732 ANTE VANJAKA JK Labud- Split CRO MURTIĆ 52 6:35:42
10 R1 68 ANIMA 2019 NIKO KMETOVIĆ JK Orsan- Dubrovnik CRO ONE OF 6:50:47
11 R2 80 OVERLOAD 11745 SINIŠA KALITERNA JK Split- Split CRO MILLENIUM 40 6:56:32
12 R0 150 BARBA BRANKO 4311 FILIP ZORIČIOĆ JK Labud- Split CRO IMX-45 7:08:26
13 R2 104 GRINGO 2 6482 ROBERT SANDALIĆ JK Uskok- Zadar CRO A40 7:11:17
14 R1 38 TOTO TRAVEL 1745 MARIO HRVOJ JK Špinut- Split CRO FARR 40 7:13:14
15 R5 160 OTTO E MEZZO 990 ANTONIO VULETA JK Bura- Makarska CRO FELCI 7:13:34
16 R2 72 DSK X- TREME 37 7777 DUBRAVKO FRANKOVIĆ JK Opatija- Opatija CRO X TREME 37 7:19:46
17 R1 42 ORION II 1799 IVAN KURET JK Labud- Split CRO SALONA 44 7:20:36
18 R0 73 ANADORA 89 HRVOJE OPACAK JK Labud- Split CRO   7:22:34
19 R1 161 SAIL LA VIE II / EX FLY4 2435 DARKO SMRKINIC JK Uskok- Zadar CRO J&V ILC40 7:23:00
20 R3 41 MAGNUM 3 1142 MILAN PIVALICA JK Labud- Split CRO JUSTIN10 7:24:41
21 R3 143 WISH YOU WERE HERE 3614 JOSIP STIPCEVIC JK Uskok- Zadar CRO SOLARIS 36 OD 7:25:16
22 R1 141 X-CITE 1553 TONKO RAMEŠA JK Kornati- Murter CRO X41 OD 7:25:19
23 R4 53 JUŽNI VJETAR 242 JADRAN GAMULIN JK Orsan- Dubrovnik CRO OVER 33 7:29:49
24 R5 158 ARHIMED 31415 LOVRE PEOVIĆ JK Orsan- Dubrovnik CRO SWING 28 7:37:30
25 RMAXI 70 HIDRA 5 GOSTA PONGRATZ YACHT CLUB AUSTRIA AUT HIDRASHIP 7:38:07
26 R4 78 TOMA 2286 NIKOLA SMOLJENOVIĆ JK Mornar- Split CRO JUSTIN TEN 7:41:18
27 R2 105 MAREUS 13434 LUKA JERČIĆ JK Špinut- Split CRO KRSTAŠ 7:42:38
28 R2 61 CROATEL ONE 1234 MARIN MIŠURA JK Labud- Split CRO BENETEAU FIRST 40.7 7:47:09
29 R2 20 MY MAY 505 MLADEN BRALIĆ-NOVAK JK Marina Kaštela- Kaštel Gomilica CRO ELAN E5 7:48:15
30 R3 63 VIGA 595 VEDRAN UJEVIĆ JK Split- Split CRO JUSTIN TEN + 7:49:56
31 R4 167 FARABUT 1482 LOVRE PERHAT JK Mornar- Split CRO FAST WAVE 30 7:50:26
32 R5 86 BIG GRIN 8810 ANDREJ ŠOOŠ MACELJSKI JK Split- Split CRO STINSON WHITEHOUSE YACHT DESIGN 7:50:40
33 R2 7 CORAL VII 1085 MARIJAN SUSKO JK Špinut- Split CRO SALONA 380 7:55:34
34 R3 2 MUNJEK F 2356 DUŠKO TOMIĆ JK Labud- Split CRO M 34 7:56:39
35 R0 65 TARA 1 2309 MARIN LOVROVIĆ JK Rijeka- Rijeka CRO FIRST 45 7:58:03
36 R1 123 JANMAR 4444 PETAR LJUBAS JK Labud- Split CRO X-43 7:59:07
37 C0 163 LADY NOR 2548 MARIO KUNDIH JK ENDEMI CRO MORE 55 8:01:15
38 R4 44 ONE 1656 KARLO KURET JK Labud- Split CRO SALONA 34 8:01:21
39 R4 85 FRIZIMENULA 1474 GILBERTO FAZLIĆ JK Jugo- Mali Lošinj CRO FASTWAVE 30 8:05:42
40 R0 93 GEISHA1 1141 DAMIR REPAC JK Uskok- Zadar CRO FIRST47.7 8:05:47
41 C0 138 LIA OF SWEDEN 2547 DAVORIN MUDROVČIĆ JK Neverin- Čavle CRO MORE 55 8:06:29
42 C0 121 SOLID WHITE 2439 GORAZD DIMNIK BD Ranca SLO MORE 55 8:06:35
43 R4 142 RUZINA (TEMPESTA) 1332 NIKO JAKOVCEV JK Uskok- Zadar CRO ILC 30 8:06:52
44 R3 11 NEMIR V 1111 BRANKO ŠIROLA JK Labud- Split CRO REVAL 8:08:02
45 R2 48 STRIBOR 797 ANA GOJČETA JK Šibenik- Šibenik CRO GRAND SOLEIL 40'R 8:08:36
46 R2 34 JONATHAN III 1255 MARTINA VRKIĆ JK Trogir- Trogir CRO FIRST 40.7 8:08:44
47 R3 99 MAKAKADA 4575 LEA VOJKOVIĆ JK Zenta- Split CRO MARINA 36 SPORT 8:10:09
48 C1 59 ERCO 2413 IZTOK SVETINA JK Šibenik- Šibenik CRO DUFOUR 460 GL 8:12:51
49 R3 126 RAMONA 16155 TIHOMIR STRIČEVIĆ JK Špinut- Split CRO X-35 8:13:32
50 C0 152 ZLATAN 3822 LUKAS TATEK JK Endemi- Zagreb CRO GRAND SOLEIL 50 8:16:00
51 R2 155 ULTRA SVIBOR 2525 DAMIR ŠPIRELJA JK Orion- Moščenička draga CRO FIRST 40.7 8:22:11
52 R6 62 EL ORADA 191 RUY FRANK JK Orsan- Dubrovnik CRO SEASCAPE 27 8:23:02
53 C4 159 KANA 2504 DEAN KONTIĆ JK Orsan- Dubrovnik CRO FIUMANKA 8:27:56
54 C0 45 SRNA V 424 CIRIL VRANČIČ JK Marina Kaštela- Kaštel Gomilica CRO BAVARIA 46 8:32:38
55 C0 113 01 EXPRESS 2306 VILIAM KUBOVČIK YACHT AIRO SVK FIRST 45 8:36:19
56 C0 43 KETY 1291 BORIS KAŠLJEVIĆ JK Val- Šibenik CRO GRAND SOLEIL 8:36:51
57 R2 156 ULTRA SULTAN 1134 NIKOLA DEŠKOVIĆ JK Orion- Moščenička draga CRO FIRST 40.7 8:40:03
58 R4 84 SHARK 3666 JANEZ GOREC Pozjdon SLO SUN FAST 3200 8:41:23
59 R3 9 LADY X 431 TONI MLIKOTA JK Labud- Split CRO X YACHTS 8:42:06
60 R6 147 FORTUNA 457 MIRO JUKIĆ JK Bura- Makarska CRO ELAN 19 + 8:45:16
61 C2 131 FRENČ KIS   OLIMPIO PERUŠKO Oropila NK SLO ELAN 40 8:47:56
62 C0 28 CARMENTA 2303 BARBORA BACHRATA Dynamo Energia Bratislava SVK BENETEAU FIRST 45 8:51:52
63 R4 49 LETHE V 348 NIKO JERKOVIC JK Labud- Split CRO ELAN 333 8:54:35
64 C0 124 KARPO 1715 MAKS VREČKO JK Loka Timing SLO ELAN 450 8:54:52
65 RMAXI 39 BE LUXE 2558 LEO ĆURIN JK Mande- Zagreb CRO BAVARIA C57 8:55:31
66 C0 50 TIGER CAT   MARINKO MRDULJAŠ JK Labud- Split CRO SALONA 45 8:55:54
67 C1 116 MMONFLOWER 3 (MAXI SVINJA) 11 IGOR PERTOT YC / JK Čupa ITA SALONA 44 8:57:11
68 C0 94 MORE GREY 2545 IVAN IVANKOVIĆ JK Neverin- Čavle CRO MORE 55 8:57:23
69 R5 15 IVA III 1541 IVANKO PAVLIČEVIĆ JK Zenta- Split CRO ELAN 295 8:59:12
70 R4 37 FUGU 2540 KRALJEVIĆ DAMIR JK Labud- Split CRO BENETEAU FIRST 30 8:59:37
71 R2 60 ŽVELJARIN 14713 ALJOŠA GATIN JK Zagreb- Zagreb CRO GRAND SOLEIL 40 9:00:49
72 R4 176 KAKADU 7429 BORIS PEOVIĆ JK Split- Split CRO WINDHAWK 34 9:01:50
73 R4 162 MARLIN 36014 JOSIP DERANJA JK Cavtat- Cavtat CRO JUSTIN TEN 9:01:54
74 C0 139 BYBLIS 2302 ROBERT MALEKOVIĆ Riječki JK- Rijeka CRO BENETEAU FIRST 45 9:02:48
75 R5 47 SATAN II 2PI/7 288 DAMIR MITROVIĆ JK Mornar- Split CRO STAG 29 9:03:32
76 CMAXI 79 CARDEA   MARIO JOZOVIC JK Orsan- Dubrovnik CRO JEANNEAU 53 9:03:59
77 R5 149 SILVANA 1038 DARKO PRIŽMIĆ PSU Peliška jedra- Orebić CRO DUFFY 29 9:06:42
78 C2 130 ZIGGY 1504 HRVOJE KOMERIČKI SNK FSB- Zagreb CRO GRAND SOLEIL 39 9:07:00
79 C0 177 MATEJUŠKA 1087 DAMIR NOVINA JK Špinut- Split CRO BAVARIA 49 9:07:06
80 C2 128 RUM 1826 ANTE SPOLJARIC JK Tijat- Vodice CRO SALONA 38 9:09:17
81 R4 24 TONKA 8888 MARKO KASAL JK Labud- Split CRO JUSTINTEN MATCH RACE 9:09:25
82 R3 102 ROVINJ 1789 DAVOR MARČEC JK Uskok- Zadar CRO JOD 35 9:09:35
83 C4 103 ANALEA 2700 IGOR ŠIKIĆ JK Orsan- Dubrovnik CRO ELAN 340 9:09:56
84 C3 22 KOBRA 1485 LUKA OSTOJIC JK Špinut- Split CRO X-35 9:10:16
85 C1 144 SAINT MARTIN 1462 PETAR ŠIMUNOVIĆ JK Senj- Senj CRO BAVARIA 42 MATCH 9:10:33
86 C1 114 MINORCA   NOA NINCEVIC JK Istra- Lovran CRO DUFOUR 44 9:11:46
87 C2 129 PUNCH 1901 MARIJAN BELUŠIĆ JK Tijat- Vodice CRO SALONA 38 9:11:52
88 C2 120 AMORE 2660 ANDREJ ŠUBER WADA SLO MORE 40 9:15:33
89 R6 75 LIBERA 884 IVICA KOSTELIC JK Marina Kaštela- Kaštel Gomilica CRO MINI 9:17:33
90 R3 88 BE FIRST 725 MILJENKO ŽANIĆ JK Burin- Novi Vinodolski CRO BENNETAU FIRST 35. 9:18:55
91 C1 32 XARA 2583 TINA MRAOVIĆ JK A.N.A.- Bakar CRO X YACHT 9:18:56
92 C1 148 VIHOR I 2409 IGOR BARBALIĆ   CRO BAVARIA 42 9:19:44
93 C0 165 MORE AMORE 2440 DUBRAVKO ČIŽMEŠIJA JK Sveti Nikola- Zagreb CRO MORE55 9:20:27
94 R4 27 SOL 988 DUJE DUMANIĆ JK Labud- Split CRO ELAN 333 9:23:43
95 C2 146 CHERRY 1810 FILIP HUSNJAK JK Zagreb- Zagreb CRO SALONA 38 9:24:33
96 R0 17 TEUTA 2513 ANDREJ JEREB MERKUR IDRIJA SLO COMET 45S 9:25:49
97 C2 127 RED WINE 1915 DARKO PUZEK JK Samobor- Samobor CRO SALONA 38 9:28:01
98 C0 52 VICKAN   JAN OSTERMAN JK Giričić- Kaštel Gomilica CRO BAVARIA CRUISER 51 9:30:31
99 C1 82 XAVIERA 2582 DAVOR MIOKOVIĆ JK Guc- Sali CRO X 4.3 9:35:48
100 C2 145 COCKTAIL 1899 MARKO DUBRAVEC JK Endemi- Zagreb CRO SALONA 38 9:41:47
101 R2 107 SALSA 2 1963 ZDENKO BASARIĆ HJK Siscia- Sisak CRO BAVARIJA 41S 9:43:02
102 C0 101 BEL AMI 31 ŽELJKO CIKATIĆ - PILA JK Mornar- Split CRO BERMUDA KETCH RACER 9:45:31
103 R2 12 EASY ELEVEN 1925 AKRAP NIKOLA JK Špinut- Split CRO BAVARIA 40S 9:51:03
104 C6 122 FIRST LOVE 1385 DARKO BRAVIĆ JK Split- Split CRO BENETEAU- FIRST 27.7 9:51:24
105 C0 109 MAESTOSO   LUKA DROBAC JK Samobor- Samobor CRO DUFOUR 520 GL 9:52:37
106 C1 29 XENIA 2373 MARIJA BAČEKOVIĆ JK A.N.A.- Bakar CRO X YACHT 4.3 9:54:20
107 C2 179 AMARO 1900 RICHARD STRAPKO JK TANGRETO SVK SALONA 38 9:55:50
108 C2 95 ORCA 2684 MARINO LEMEŠIĆ JK Labud- Split CRO DEHLER 38 9:56:16
109 C0 56 PURPLE RAIN 51 ENRICO CIPRIANI JK Mornar- Split   SUN ODYSSEY 519 9:56:46
110 C2 69 BOLERO 1532 MILAN BUŠIĆ JK Giričić- Kaštel Gomilica CRO SALONA 37 9:56:58
111 C4 1 FILOMENA 669 BOŽIDAR RADIĆ JK Labud- Split CRO ELAN 31 9:58:17
112 C0 168 BEBA 2083 KRUNOSLAV VARGA JK Biograd- Biograd CRO SALONA 45 9:58:48
113 C3 133 FAYRUZ 1003 ZVONIMIR RASTE JK A.N.A.- Bakar CRO BENETAU FIRST 36.7 10:01:24
114 C1 178 CALIFORNIA   JURIĆ NIKOLA JK Malinska- Malinska CRO ELAN 45 10:02:00
115 C0 151 SREBRENA   ERMIN AGANOVIC JK BURJA Izola SLO BAVARIA 45 10:02:16
116 C2 3 ADIO PAMETI 762 IGOR GLIHA JK Labud- Split CRO SAS 39 10:02:37
117 C2 172 BILLIE JEAN   LAVRENČIĆ BORUT   SLO SUN ODYSSEY 389 10:03:56
118 C4 33 TUNA 426 GATTIN MIHOVIL JK Labud- Split CRO ELAN 33 10:04:41
119 C4 132 ANA 2 427 ŽIVKO MATUTINOVIĆ JK A.N.A.- Bakar CRO ELAN 333 10:06:21
120 C5 67 KANA 2360 IVO MATIĆ JK Trogir- Trogir CRO ELAN31 10:12:58
121 C6 71 DORA 229 VJEKO GATTIN JK Labud- Split CRO DUFOUR 28 10:22:48
122 C4 6 NONO RUDE 2 2115 TOMISLAV FURLAN JK Neverin- Čavle CRO Y999 10:34:58
123 C6 14 RUMBA 664 ŽELJKO ČULAR JK Špinut- Split CRO ELAN EXPRESS 10:44:05
124 C4 157 ZRNO SOLI   IVAN ZRILIĆ JK Biograd- Biograd CRO ELAN 333 10:44:18

Prva etapa Split Vis jedrilia se od Livke do Visa po laganom vjetru , startalo se nesto prije 12 sati na skracenoj ruti 17NM .Većina flote se opredjelila na zapadnu varijantu predvođena Polet Furiosom , kormilar Nikola Dešković,dok je Fatamorgana 2 - kormilar  Mate Arapov predvodila jedrilice koje su se opredijelle na varijantu Vodnjaka. Prvu etapu je dovrsilo 124 jedrilice a korigirano je po ORC pobijedio  ORION II , Ivan Kuret, JK Labud

Plasman prvih deset u Visu

Rank OPEN SKUPINA STARTNI BROJ IME JEDRILICE BROJ NA JEDRU KORMILAR KLUB ZEMLJA TIP BRODA Elapsed
1 Racing R0 8 POLET FURIOSO 11152 NIKOLA DESKOVIC JK Labud- Split CRO TP52 3:25:45
2 Racing R4 96 FATAMORGANA 2 11111 MATE ARAPOV JK Mornar- Split CRO PATUCELLI 3:30:51
3 Racing RSUPER MAXI 57 CLEANSPORT ONE 2 MARJAN KOČILA JK Morska Vidra SLO VOR60 3:34:13
4 Racing R1 68 ANIMA 2019 NIKO KMETOVIĆ JK Orsan- Dubrovnik CRO ONE OF 3:37:59
5 Racing R3 13 FULL PELT 2436 ANTE ANTUNOVIĆ JK Split- Split CRO CUSTOM 36 3:39:17
6 Racing R2 80 OVERLOAD 11745 SINIŠA KALITERNA JK Split- Split CRO MILLENIUM 40 3:40:27
7 Racing R0 23 PAULA 77 KOLJA DUMANIC B.F.Y.C. SVK FW40 3:44:25
8 Racing R2 81 DUBROVNIK 1933 DENIS VUKAS JK Orsan- Dubrovnik CRO ENAVIGO 38R 3:45:32
9 Racing R5 160 OTTO E MEZZO 990 ANTONIO VULETA JK Bura- Makarska CRO FELCI 3:45:49
10 Racing RMAXI 55 MARINA KAŠTELA 6789 JOSIP BERKET JK Marina Kaštela- Kaštel Gomilica CRO GS56R 3:46:50

 

Rezultati

KWINDO tracking

Dubrovnik Viška2018

Krstaš "Molo Longo Tutta Trieste" skipera Rajka Kujundžića, iz kostrenskoga kluba "Galeb", prvi je projedrio ciljnu liniju i druge etape 74. Viške regate krstaša, koja se jedrila na ruti Vis – Split. I time su momci sa sjevernog Jadrana treći put zaredom bili najbrži na ovoj najvećoj regati na hrvatskom dijelu Jadrana, te podigli prelazni pokal za najbrži brod 74.VIŠKE REGATE.
Važno je napomenuti, što mnogima nije poznato, kako se ukupni pobjednik 74. VIŠKE REGATE definira po konačnom rezultatu prema ORC pravilima i propisima sportskog jedrenja, a ove godine pobjeda na ovoj regati pripala je kormilaru Denisu Vukasu i posadi jedrilice DUBROVNIK , drugi je bio Mario Hrvoj i posada jedrilice TOTO TRAVEL, dok je treće mjesto pripalo posadi JONATHAN III, na kojem je za kormilom bio Robert Gaćina-Bilin.
Što se tiče rezultata u OPEN-u nakon na početku spomenute najbrže jedrilice regate redoslijed izgleda ovako: 2. mjesto POLET FURIOSO s kormilarom Nikolom Deškovićem, 3.mjesto FULL PELT i kormilar Ante Antunović, 4.mjesto jedrilica MARINA KAŠTELA i kormilar kapetan Joško Berket, dok je 5. mjesto zauzeo Mate Arapov i njegova posada broda FATAMORGANA 2.
U jedrenju po NHP - Nacionalnom hendikep premjeru pobjedio je kormilar Vedran Kosović s posadom jedrilice ARHIMED.
Osim navedenih na dodjeli su pokale dobili i pobjednici po grupama na ovoj, po sudjelovanju, rekordnoj regati, na kojoj su jedrile 172 posade s 1200 jedriličara iz Slovenije, Austrije, Njemačke, Italije, Češke, Slovačke, Crne Gore, Rusije, Ukrajine i Hrvatske.
Rezultati

Start Livka2018

Viška regata krstaša u svom 74. izdanju okupila je rekordan broj posada – njih 172 sa preko 1200 jedriličara – no pobjednik prve etape ostao je isti kao i lani! Jedrilica bolje reći jurilica iz kostrenskog kluba Galeb "Molo Longo Tutta Trieste" skipera Rajka Kujundžića prva je projedrila ciljnu liniji na ruti Split-Vis i to za sat i 46 minuta. Radi se naime o skraćenoj ruti, budući je zbog manjka vjetra startna linija ispred splitske gradske luke prebačena na južnu stranu otoka Šolta, pred uvalom Livka, gdje se točno u podne i 15 minuta označio "pokret" prema 17 milja udaljenom Visu. Flota je napuhala jedrilje zahvaljujući zapadnjaku koji je dosezao jačinu do 12 čvorova, što je najbolje pogodovalo gostima sa sjevernog Jadrana. Drugi su ciljnu liniju presjekli članovi JK Labuda, domaćina ove svima zanimljive utrke krstaša, momcima na palubi "Poleta Furiosa" skipera Nikole Deškovića koji su imali tri minute "viška" od prvoplasiranih.
Treća je u cilju bila posada "Marine Kaštela" kapetana Joška Berketa iz kluba "Marina Kaštela" koji su imali prolaz nakon 1:55,29 jedrenja, dok je četvrta posada "Bare V" skipera Ante Vanjake (JK Labud) 1:57,08 sati, ispred "Full pelta" Ante Antunovića (JK Split) 1:58,54. Slijede "Dubrovnik" kormilara Denisa Vukasa iz JK Orsana-Dubrovnik sa 2 sata i 43 sekunde jedrenja, pa "Labudovi tići" Lea Lemešića iz JK Labuda, 2:01,36, te posada "Overload" Siniše Kalinerne iz JK Split sa 2:06,19 jedrenja. Zatim brod "Barba Branko" sa Zlatanom Filipom Zoričićem iz JK Labuda u kokpitu, kojima se piše vrijeme od 2:07,01, te "Fatamorgana 2" kormilara Mate Arapova iz splitskog Mornara, 2:08,56. Ovo je prolaz kroz cilj, dok će se rezultati po grupama znati nakon što cijela flota i uplovi u Vis.
U subotu unutar viške luke jedri se regata u "trokutu" sa startom u 11 sati, koju organiziraju članovi JK Visa, a za nedjelju točno u 9 sati, zakazan je povratak u Split kada slijedi druga etapa ovogodišnje rekordne regate na kojoj sudjeluju posade iz Slovenije, Austrije, Njemačke, Italije, Češke, Slovačke, Crne Gore, Rusije, Ukrajine i Hrvatske.
Rezultati

plakat viska1280

Zbog povoljne prognoze i velikog broja upita o sujdelovanju u regati produžavamo vrijeme online prijava do danas srijeda u 24 sata.
Regatni ured za registraciju otvoren je danas srijeda od 10:00 do 15:00 i sutra četvrtak od 9:00 do 18:30.
Vidimo se!

viska plakat2018Na stranicama Viške regate u odjeljku dokumenti možete pročitati najnovije obavijesti vezane uz nastup na Viškoj regati.
Obavijest br. 1
Obavijest br. 2
Obavijest br. 3

JK Labud 1280x356L

Online prijave puštene su za 74. Višku regatu. Prijave će biti moguće izvršiti isključivo online do srijede 10. listopada 2018. u 09:00 sati.
Za ispunjavanje potrebno se prethodno registrirati na web-u JK Labuda ako niste registrirani korsnik. Ako ste već registrirani možete jednostavno korsitit podatke prijavljene za Komišku i Mrdujsku regatu. Preporučamo prvotnu prijavu za Mrdujsku regatu pa onda za Višku.
Svi krstaši sudionici moraju se preko svog predstavnika registrirati i potpisati prijavu u uredu regate koji će biti otvoren u prostorima JK Labud od 09:00 do 18:30 sati 09. 10. i 11. listopada.
Vidimo se na startu u petak 12.10. u 09:00 sati.
Online prijave
Oglas regate