DP 2019

Jedriličarski klub Mornar, ovog je vikenda, bio domaćim natjecateljima na Otvorenom Prvenstvu Hrvatske za olimpijske klase.
Zbog nedostatka natjecatelja, prvenstvo je organizirano samo za klasu Laser.

U muškom standardu na regatnom polju se okupilo 28 natjecatelja iz 9 zemalja. U ukupnom poretku Dominik Perković zauzeo je 10. mjesto.
Ovim rezultatom na Prvenstvu Hrvatske Dominik se okrunio brončanom medaljom u seniorima i zlatom u konkurenciji do 21 godine.

U ženskoj, Laser Radial, konkurenciji natjecalo se 15 jedriličarski iz dvije zemlje. U ukupnom, pa tako i državnom poretku, zlatnu medalju osvojila je Elena Vorobeva. Treća seniorka bila je Karmen Perković koja je, kao i njen brat Dominik, pobjednica u juniorskoj konkurenciji do 21 godine.

Na Državnom prvenstvu su još sudjelovale Lea Kliškinić (7.mjesto) te Petra Mastelić (8.) kojoj je ovo bilo vatreno krštenje u klasi Laser Radial.