bare splitova regata

Proteklog vikenda jedrilo se 66. izdanje Splitove regate. Rutu od Splita do Jelse i natrag otplovila su 34 krstaša od čega je 8 posada krenulo iz lučice Labud.

Najuspješnija je bila posada jedrilice Bare V koji su osvojili titulu ukupnog pobjednika.

Rezultati

Optimisti su, također, bili aktivni za vikend jedreći na Špinutovoj regati optimista.
Ovdje je najuspješniji bio Marin Ljubičić koji je podijelio treće i četvrto mjesto.

Rezultati

sušac x2 2019

Proteklog su vikenda u organizaciji JK Mornar put Sušca krenule 23 jedrilice.

Na ruti dugoj 100 NM šest je parova jedrilo pod zastavom našeg kluba od kojih je u kompenziranom vremenu najbolji rezltat imala posada Piacun/Tomašević osvojivši drugo mjesto sa Ultra ribocom.

Rezultati

ORC SP 2019

Jedriličarski klub Val od 31.05. do 08.06. bio je domaćin ORC-u.

109 jedrilica iz 17 zemalja podijeljene u tri skupine izmjerile su svoje znanje i sreću na Svjetskom Prvenstvu održanom u šibenskom akvatoriju.

Karlo KIuret sa svojom jedrilicom ONE i Boris Tomić na Munjeku F pod zastavom našeg kluba jedrili su u C skupini.

Ponosni smo što je Labud imao svoje članove u floti najboljih jedriličara u krstašima na čemu im čestitamo.

Rezultati

neno i jsip ep 2019

Od 10. do 18. svibnja u Ateni se održavalo Otvoreno Europsko Prvenstvo za klasu Finn gdje su se okupila 84 natjecatelja iz 33 nacije.

Nakon što je prošle godine u Aarhusu osam nacija uzelo svoju propusnicu za Olimpijske Igre, koje će se 2020 godine održati u Tokio, na ovom Europskom Prvenstvu lovila su se još 4 mjesta.

Nenad i Josip otišli su sa velikom željom i entuzijazmom u borbu za olimpijsko mjesto no, na žalost, nisu uspjeli.

Nenad je u ukupnom poretku završio 22. a Josip 24.

Njima i treneru Velimiroviću želimo sretan povratak kući.

Rezultati

Prijavite sudjelovanje na Komiškoj, ne propustite Mrduju i moguće je da se baš posada Vaše JEDRILICE popne na pobjedničko postolje nakon Viške regate, kada će najuspješnijoj JEDRILICI biti dodijeljen Lukša Cicarelli CUP.
 

kombi jk labud 2

Nakon kratkog predaha od Palme, Josip, Neno i Velimir otputovali su u Athenu gdje će odraditi pripreme u dva dijela sa kratkom šestodnevnom pauzom. Ovo prethodi Evropskom Prvenstvu koje će se pred Athenom održati od 10 do 18 svibnja.

Školske praznike će za pripreme iskoristiti i jedriličari Laser 4.7 koji su danas otputovali za Betinu.
Na istom će se mjestu pripremati i Marin Ljubičić u kampu za optimiste.

 

Od 14.-21. travnja u talijanskoj Genovi održana je treća od četiri regate “2019 World Cup Series”. Održano je šest plovova po laganom vjetru promjenjivog smjera. U konkurenciji od 67 natjecateljki Laser Radiala Elena Vorebova zauzela je 35.mjesto.

Rezultati

plakat uskršnja 2019

Otprilike u isto vrijeme (od 10. do 13. travnja) u hvarskom se akvatoriju jedrila 23. Uskršnja regata.
Iz Labudove lučice na Uskršnju su regatu isplovile One-Salona One (Karlo Kuret), Barba Branko-ORBICO sailing team (Filip Zlatan Zoričić) i Polet Furioso-JK Labud (Nikola Dešković).

Polet Furioso u skupini A i One – Salona One u skupini C osvojili su prvo mjesto dok je Barba Branko u B skupini Uskršnju regatu zaključio na drugom mjestu.

Karlo Kuret u ukupnom je poretku drugi, Zlatan Zoričić 4. a Nikola Dešković 7.

Čestitamo kormilarima i svim članovima posada.

Rezultati

Dominik Hyeres 2019

Od 10. do 14. travnja u francuskom Hyeresu je održana treća regata iz ovogodišnjeg ciklusa Europa cup-a.
Dominik Perković ukupni je pobjednik u klasi Laser standard a istom se titulom okrunio i u konkurenciji do 21. godine.
Antun Tomašević regatu je završio na 28. mjestu u zlatnoj skupini i 9. do 16.godina.
Luka Vuković je u srebrenoj skupini bio 4. dok je Petra Mastelić u brončanoj skupini 30.

Čestitamo i želimo sretan povratak jedriličarima i treneru Vedranu Mandiću.

Rezultati Laser standard

Rezultati Laser 4.7

2019pulaizborna1 

Nakon što je završio kvalifikacijski ciklus za sudjelovanje u izbornim regatama za formiranje reprezentacijskih sastava za Svjetsko Europsko prvenstvo, prošlog se vikenda u Puli jedrila prva izborna regata - Memorijal Antolić Česić.
Vremenski uvjeti nisu bili naklonjeni jedrenju pa je rezime ove trodnevne regate svega tri plova u jednom danu po laganom jugu  i jakoj struji koja je otežavala starteve donjela puno diskvalifikacija.
Na regati su sudjelovali Marin Ljubičić, Andro Jović i Nikola Bilić dok je Antonio Milišić zbog bolesti morao preskoćiti nastup.

Ovog vikenda jedri se druga izborna regata u Poreču a potom će uslijediti još dvije u Splitu.

Poredak na izbornoj ljestvici