Kao što smo pomogli susjednom klubu Mornar ustupivši im plato za smještaj jedrilica za vrijeme SP,  tako smo otvorili naša vrata najmlađim jedriličarima JK Zenta.  Gostoprimstvo ćemo im pružiti koliko god im bude potrebno.

Nemili događaji na Zenti - opširnije

Uvala baluni proteklog je tjedna bila domaćin svjetskim laserašima i laserašicama do 21 godine. Organizator, JK Mornar, imao je dosta problema sa nedostatkom vjetra no prvenstvo je ipak imalo uspješan epilog. Na prvenstvu su sudjelovali Karmen i Dominik Perković. Karmen
je zauzela 26. a Dominik 16. mjesto.
Kako smo  JK Mornar pomogli ustupivši plato za smještaj velikog broja natjecatelja. zahvaljujemo se svim članovima na razumijevanju zbog otežanog kretanja našim klubom.

Rezultati

vukovic dp2019

U Kaštelanskom akvatoriju od 13.-15.09.2019.u organizaciji JK Marina Kaštela te u suradnji sa HJS,  održalo se Otvoreno Prvenstvo Hrvatske 2019 za neolimpijske klase.
Luka Vuković u kategoriji do 17 godina klase Laser Radial osvojio je prvo mjesto dok je odmah iza njega na postolje stao Antun Tomašević.
Na prvenstvu su jedrile i Kalista Delić i Petra Mastelić u klasi Laser 4.7 dok su se u dvosjedu ogledale posade Peović/Marević i Lakić/Kuprešanin.

Rezultati

opt stari grad ph 2019

Proteklog  vikenda (29.08.-01.09.2019.)  Stari Grad na Hvaru bio je domaćin optimistima koji su odjedrili Državno Prvenstvo do 16 godina.

Na prvenstvu su sudjelovali Marin Ljubičić, Andro Jović, Nikola Bilić, Antonio Milišić i Tereza Delić.

Rezultati

Dominik EP U21 2019

Iz poljskog Dziwnówa vratili su se Karmen i Dominik Perković koji su jedrili na Europskom Prvenstvu do 21 godine.

U ženskoj konkurenciji sudjelovale su 63 natjecateljke a Karmen Perković prvenstvo je završila na 17. mjestu. (Rezultati)

U konkurenciji 136 laseraša Dominik je zauzeo 18. mjesto. (Rezultati

josip olujic 19enoshima

Josip Olujić protekli je mjesec proveo u Japanu gdje će se za godinu dana odigrati XXXII ljetne Olimpijske igre.

U prvom dijelu svog boravka Josip je odjedrio Test event regatu na kojoj je u konkurenciji 22 natjecatelja "teškog samca" zauzeo 13. mjesto.
Rezultati

Nakon toga Josip je nastavio sa priprema a za sam kraj u Enoshimi je odjedrio još i prvu regatu u ciklusu Svjetskog kupa 2019/2020 gdje se plasirao se na izvrsnom drugom mjestu.
Rezultati

Od 15 do 18. kolovoza  održano je Ekipno Državno Prvenstvo za optimiste do 16 godina.

Mještovita posada JK Labud, JK Jugo, JK Zenta i JK Omiš osvojila je 2. mjesto.

Naš klub predstavljao je Marin Ljubičić.

Rezultati

bare splitova regata

Proteklog vikenda jedrilo se 66. izdanje Splitove regate. Rutu od Splita do Jelse i natrag otplovila su 34 krstaša od čega je 8 posada krenulo iz lučice Labud.

Najuspješnija je bila posada jedrilice Bare V koji su osvojili titulu ukupnog pobjednika.

Rezultati

Optimisti su, također, bili aktivni za vikend jedreći na Špinutovoj regati optimista.
Ovdje je najuspješniji bio Marin Ljubičić koji je podijelio treće i četvrto mjesto.

Rezultati

sušac x2 2019

Proteklog su vikenda u organizaciji JK Mornar put Sušca krenule 23 jedrilice.

Na ruti dugoj 100 NM šest je parova jedrilo pod zastavom našeg kluba od kojih je u kompenziranom vremenu najbolji rezltat imala posada Piacun/Tomašević osvojivši drugo mjesto sa Ultra ribocom.