kombi jk labud 2

Nakon kratkog predaha od Palme, Josip, Neno i Velimir otputovali su u Athenu gdje će odraditi pripreme u dva dijela sa kratkom šestodnevnom pauzom. Ovo prethodi Evropskom Prvenstvu koje će se pred Athenom održati od 10 do 18 svibnja.

Školske praznike će za pripreme iskoristiti i jedriličari Laser 4.7 koji su danas otputovali za Betinu.
Na istom će se mjestu pripremati i Marin Ljubičić u kampu za optimiste.

Od 14.-21. travnja u talijanskoj Genovi održana je treća od četiri regate “2019 World Cup Series”. Održano je šest plovova po laganom vjetru promjenjivog smjera. U konkurenciji od 67 natjecateljki Laser Radiala Elena Vorebova zauzela je 35.mjesto.

Rezultati

plakat uskršnja 2019

Otprilike u isto vrijeme (od 10. do 13. travnja) u hvarskom se akvatoriju jedrila 23. Uskršnja regata.
Iz Labudove lučice na Uskršnju su regatu isplovile One-Salona One (Karlo Kuret), Barba Branko-ORBICO sailing team (Filip Zlatan Zoričić) i Polet Furioso-JK Labud (Nikola Dešković).

Polet Furioso u skupini A i One – Salona One u skupini C osvojili su prvo mjesto dok je Barba Branko u B skupini Uskršnju regatu zaključio na drugom mjestu.

Karlo Kuret u ukupnom je poretku drugi, Zlatan Zoričić 4. a Nikola Dešković 7.

Čestitamo kormilarima i svim članovima posada.

Rezultati

Dominik Hyeres 2019

Od 10. do 14. travnja u francuskom Hyeresu je održana treća regata iz ovogodišnjeg ciklusa Europa cup-a.
Dominik Perković ukupni je pobjednik u klasi Laser standard a istom se titulom okrunio i u konkurenciji do 21. godine.
Antun Tomašević regatu je završio na 28. mjestu u zlatnoj skupini i 9. do 16.godina.
Luka Vuković je u srebrenoj skupini bio 4. dok je Petra Mastelić u brončanoj skupini 30.

Čestitamo i želimo sretan povratak jedriličarima i treneru Vedranu Mandiću.

Rezultati Laser standard

Rezultati Laser 4.7

2019pulaizborna1

Nakon što je završio kvalifikacijski ciklus za sudjelovanje u izbornim regatama za formiranje reprezentacijskih sastava za Svjetsko Europsko prvenstvo, prošlog se vikenda u Puli jedrila prva izborna regata - Memorijal Antolić Česić.
Vremenski uvjeti nisu bili naklonjeni jedrenju pa je rezime ove trodnevne regate svega tri plova u jednom danu po laganom jugu  i jakoj struji koja je otežavala starteve donjela puno diskvalifikacija.
Na regati su sudjelovali Marin Ljubičić, Andro Jović i Nikola Bilić dok je Antonio Milišić zbog bolesti morao preskoćiti nastup.

Ovog vikenda jedri se druga izborna regata u Poreču a potom će uslijediti još dvije u Splitu.

Poredak na izbornoj ljestvici

finn palma 2019

Nakon zimskih priprema na Palma de Mallorci Nenad Bugarin, Josip Olujić i trener Velimir Velimirović vratili su se u Split.
Za sami kraj priprema odjedrili su 50. izdanje Trofeo Princesa Sofia. Josip Olujić je zauzeo 15. a Nenad Bugarin 22. mjesto.
U Split će se finisti zadržati tek tjedan dana nakon čega putuju za Athenu gdje će se pripremati do Europskog Prvenstva (10-18.svibnja) na kojem će pokušati izboriti normu za OI 2020.

Naša predstavnica u Laser Radialu, Elena Vorobeva, regatu na Palmi završila je na 31. mjestu.

RSX Palma 2019

RSX team također je sudjelovao na regati Princesa Sofia. Luka Mratović zauzeo je 18. a Roco Hrvoj 35 mjesto. Roco je ujedno osmi u juniorskoj konkurenciji do 21. godine.
Palma Čargo je u ukupnom poretku zauzela 20. mjesto dok je u juniorskoj kategoriji do 21. godine osvojila treće mjesto.
Za RSX regata Princesa Sofia ujedno je bio i test pred Europsko Prvenstvo koje se na istom polju jedri tek nekoliko dana kasnije.

Rezultati

Karmen Europa Kup Kopar 2019

Ciklus od 10 ovogodišnjih regata Europa Cup-a započeo je proteklog vikenda u Kopru.
U najbrojnijoj disciplini Laser 4.7 u konkurenciji 101 jedriličara Luka Vuković zauzeo je izvrsno 8. mjesto. Antun Tomašević bio je 47. dok je Petra Mastelić 71.
Dominik Perković, prvi ovogodišnji Europa Cup, završio je na 4. mjestu dok je u kategoriji do 21 godine ukupno drugi.
Na pobjedničkom postolju Laser radiala popela se Karmen Perković koja je ujedno i pobjednica U 21.

Čestitke svima.

Rezultati:

4.7
Standard
Radial

zadar 420 Open

Na Zadar 420 open regati, koju je ovog vikenda organizirao Jedriličarski klub Uskok, sudjelovala je posada Peović/Marević.

U konkurenciji 8 posada, Adrian i Bruno podijelili su sa zadranima šesto i sedmo mjesto.

Trener Vanja Mijić: „Naša posada ima potencijal ali joj nedostaje rada kako na moru tako i na kopnu. Treba dosta raditi na taktici regate i na pripremi broda. U Zadar smo trebali ići sa dvije posade no zbog školskih obveza naših članova sudjelovali smo s jednom. Mogućnosti napretka postoje no, kao i u svemu, iza svakog uspjeha stoji ogroman rad.“

Josip Olujić i trener Velimir Velimirović na kratkom su odmoru od priprema doputovali u Split.

Kako nam kažu, prvi je dio priprema na Palmi protekao u planiranim okvirima a za kraj ovog ciklusa odjedrili su Mallorca sailing center regatu.
Josip je u konkurenciji 27 jedriličara zauzeo peto mjesto dok je Neno bio na korak do njega zauzevši šestu poziciju.
Kako je Neno kratak predah od priprema već odradio, na Palmi očekuje skori povratak Josipa i Velje za nastavak priprema do već tradicionalne regate Princess Sofia.

Rezultati

DP 2019

Jedriličarski klub Mornar, ovog je vikenda, bio domaćim natjecateljima na Otvorenom Prvenstvu Hrvatske za olimpijske klase.
Zbog nedostatka natjecatelja, prvenstvo je organizirano samo za klasu Laser.

U muškom standardu na regatnom polju se okupilo 28 natjecatelja iz 9 zemalja. U ukupnom poretku Dominik Perković zauzeo je 10. mjesto.
Ovim rezultatom na Prvenstvu Hrvatske Dominik se okrunio brončanom medaljom u seniorima i zlatom u konkurenciji do 21 godine.

U ženskoj, Laser Radial, konkurenciji natjecalo se 15 jedriličarski iz dvije zemlje. U ukupnom, pa tako i državnom poretku, zlatnu medalju osvojila je Elena Vorobeva. Treća seniorka bila je Karmen Perković koja je, kao i njen brat Dominik, pobjednica u juniorskoj konkurenciji do 21 godine.

Na Državnom prvenstvu su još sudjelovale Lea Kliškinić (7.mjesto) te Petra Mastelić (8.) kojoj je ovo bilo vatreno krštenje u klasi Laser Radial.