Za nepunih sat vremena oglasti će se start trećeg izdanja Jadranske regate.
U Visu pada kiša a zbog prognoze koja najavljuje slabi vjetar vrijeme ulaska u cilj produženo je do subote u 19 sati.
Deset posada prijavilo se ove godine od kojih dvije iz našeg kluba i to Sani Delić sa "Anadorom" i Želimir Vego sa jedrilicom "Adio pameti". "Anadora" će na ovoj regati debitirati u svom novom izdanju (novi karbonski jarbol i povećano jedrilje) dok će se "Adria Azija" pozdraviti sa hrvatskim jedrenjem budući da je brod prodan i odlazi u Tajland. (Već danas Prizmić u posadi jedri sa tri tajlanđana).
Regata će se moći pratiti na stranicama JK Host.

 Jučer je započela regata Europa Laser Cup koja se do nedjelje jedri također u francuskom Hyeresu.
Naši jedriličari Marina Mandić i Josip Vrančić, koji jedre u 4.7, već su obavili službeni dio prijave i premjeravanje te trening na regatnom polju. Start prve regate danas je predviđen za 14:30. Petak i subotu jedrenja startaju u 11,00 dok je zadnjeg dana, u nedjelju, predviđen za 10,00 sati.

 Današnje smirivanje juga dozvolilo je pristanak klapete u našu lučicu. Sav otpadni materijal pokupljen je sa prostora pred hangarom kojii će se odvesti na morski deponij. Idućih dana klapeta će odnjeti još i podvodno "smeće" koje treba očistiti za nesmetano odvijanje daljnjih radova.

Premda nije velik, otvorili smo ALBUM Škole jedrenja. Svaka je fotografija dobrodošla.

Od 30.04. do 03.05. ponovo se virtualno selimo u Hyeres.
Tada ćemo pratiti naše jedriličare u 4.7 Josipa Vrančića i Marinu Mandić koji će nastupiti na Laser Europa Cupu.
Vođa puta im je trener Vedran Mandić, a na put kreću danas u poslije podnevnim satima

 Svjetski Kup u Hyeresu donio je nove bodove većini naših jedriličara. Naime, samo prvih 20 na svakoj regati osvaja bodove za poredak.
Nakon 4 od ukupno predviđenih 7 regata Svjetskog kupa Milan Vujasinović je 10. ,Luka Radelić 39. a Aron Lolić 44. Tina je zadržala svoje drugo mjesto sa 12 bodova manje od prvoplasirane. Novi bodovi čekaju ih na nizozemskoj regati Medemblik koja se jedri od 27 do 31. svibnja.

Evo i mali album slika iz Hyeresa koje nam je donio Tonči Antunović Graja.

 Od 29.04. do 02.05. 2009. jedri se Jadranska regata na ruti Vis-Sv.Andrija-Palagruža-Vis. Na stranicama organizatora, JK Host, pronašli smo podatak da je do sada prijavljeno 26. jedrilica od čega 9 kormilara iz našeg kluba. Prijave su do srijede a start regate je u četvrtak u 12 sati.

Po vjetru koji je danas konačno zapuhao od 14 do 18 čvorova nešto iza 13 sati startale su zlatne laserašice.
Tina je u cilj ušla četvrta i tako izborila odlično peto mjesto u ukupnom plasmanu.
Naši se jedriličari sutra vračaju za Split gdje ih očekujemo sa komentarima i utiscima o proteklim dvijema regatama a Tini već sada ČESTITAMO.

Na Radio Splitu uskoro ćemo slušati dobro nam poznatu pjesmu "Ljeto nam se vratilo".
Slijedom toga i naše klupske prostorije najavljuju zatopljenje svojim novim radnim vremenom. Kafe će umijesto do 21:00 ubuduće raditi do 22:00 sata a uskoro nam stiže i "Ledino" osvježenje jer će asortiman biti proširen sladoledima.

Labudovu lučicu zauvijek je napustio naš najstariji član, Kapetan Jozo Jozević, rođ. 1914.
Njegov ispraćaj u vječnu luku biti će u ponedjeljak na groblju Lovrinac u 16:15 sati.
Mirno more nek ga prati putem kojim dalje jedri.