RankSKUPINASTARTNI BROJIME JEDRILICEBROJ NA JEDRUKORMILARKLUBZEMLJATIP BRODAElapsed
1 R0 8 POLET FURIOSO 11152 NIKOLA DESKOVIC JK Labud- Split CRO TP52 5:56:48
2 RSUPER MAXI 57 CLEANSPORT ONE 2 MARJAN KOČILA JK Morska Vidra SLO VOR60 5:57:14
3 R4 96 FATAMORGANA 2 11111 MATE ARAPOV JK Mornar- Split CRO PATUCELLI 6:12:55
4 R3 13 FULL PELT 2436 ANTE ANTUNOVIĆ JK Split- Split CRO CUSTOM 36 6:14:29
5 R0 135 GENERALI (ASSILINA III) 878 SAMO ŽVAN JD MARIBORČANKA SLO TP52 6:26:39
6 R0 23 PAULA 77 KOLJA DUMANIC B.F.Y.C. SVK FW40 6:29:57
7 RMAXI 55 MARINA KAŠTELA 6789 JOSIP BERKET JK Marina Kaštela- Kaštel Gomilica CRO GS56R 6:30:13
8 R2 81 DUBROVNIK 1933 DENIS VUKAS JK Orsan- Dubrovnik CRO ENAVIGO 38R 6:31:01
9 R0 4 BAREV 3732 ANTE VANJAKA JK Labud- Split CRO MURTIĆ 52 6:35:42
10 R1 68 ANIMA 2019 NIKO KMETOVIĆ JK Orsan- Dubrovnik CRO ONE OF 6:50:47
11 R2 80 OVERLOAD 11745 SINIŠA KALITERNA JK Split- Split CRO MILLENIUM 40 6:56:32
12 R0 150 BARBA BRANKO 4311 FILIP ZORIČIOĆ JK Labud- Split CRO IMX-45 7:08:26
13 R2 104 GRINGO 2 6482 ROBERT SANDALIĆ JK Uskok- Zadar CRO A40 7:11:17
14 R1 38 TOTO TRAVEL 1745 MARIO HRVOJ JK Špinut- Split CRO FARR 40 7:13:14
15 R5 160 OTTO E MEZZO 990 ANTONIO VULETA JK Bura- Makarska CRO FELCI 7:13:34
16 R2 72 DSK X- TREME 37 7777 DUBRAVKO FRANKOVIĆ JK Opatija- Opatija CRO X TREME 37 7:19:46
17 R1 42 ORION II 1799 IVAN KURET JK Labud- Split CRO SALONA 44 7:20:36
18 R0 73 ANADORA 89 HRVOJE OPACAK JK Labud- Split CRO   7:22:34
19 R1 161 SAIL LA VIE II / EX FLY4 2435 DARKO SMRKINIC JK Uskok- Zadar CRO J&V ILC40 7:23:00
20 R3 41 MAGNUM 3 1142 MILAN PIVALICA JK Labud- Split CRO JUSTIN10 7:24:41
21 R3 143 WISH YOU WERE HERE 3614 JOSIP STIPCEVIC JK Uskok- Zadar CRO SOLARIS 36 OD 7:25:16
22 R1 141 X-CITE 1553 TONKO RAMEŠA JK Kornati- Murter CRO X41 OD 7:25:19
23 R4 53 JUŽNI VJETAR 242 JADRAN GAMULIN JK Orsan- Dubrovnik CRO OVER 33 7:29:49
24 R5 158 ARHIMED 31415 LOVRE PEOVIĆ JK Orsan- Dubrovnik CRO SWING 28 7:37:30
25 RMAXI 70 HIDRA 5 GOSTA PONGRATZ YACHT CLUB AUSTRIA AUT HIDRASHIP 7:38:07
26 R4 78 TOMA 2286 NIKOLA SMOLJENOVIĆ JK Mornar- Split CRO JUSTIN TEN 7:41:18
27 R2 105 MAREUS 13434 LUKA JERČIĆ JK Špinut- Split CRO KRSTAŠ 7:42:38
28 R2 61 CROATEL ONE 1234 MARIN MIŠURA JK Labud- Split CRO BENETEAU FIRST 40.7 7:47:09
29 R2 20 MY MAY 505 MLADEN BRALIĆ-NOVAK JK Marina Kaštela- Kaštel Gomilica CRO ELAN E5 7:48:15
30 R3 63 VIGA 595 VEDRAN UJEVIĆ JK Split- Split CRO JUSTIN TEN + 7:49:56
31 R4 167 FARABUT 1482 LOVRE PERHAT JK Mornar- Split CRO FAST WAVE 30 7:50:26
32 R5 86 BIG GRIN 8810 ANDREJ ŠOOŠ MACELJSKI JK Split- Split CRO STINSON WHITEHOUSE YACHT DESIGN 7:50:40
33 R2 7 CORAL VII 1085 MARIJAN SUSKO JK Špinut- Split CRO SALONA 380 7:55:34
34 R3 2 MUNJEK F 2356 DUŠKO TOMIĆ JK Labud- Split CRO M 34 7:56:39
35 R0 65 TARA 1 2309 MARIN LOVROVIĆ JK Rijeka- Rijeka CRO FIRST 45 7:58:03
36 R1 123 JANMAR 4444 PETAR LJUBAS JK Labud- Split CRO X-43 7:59:07
37 C0 163 LADY NOR 2548 MARIO KUNDIH JK ENDEMI CRO MORE 55 8:01:15
38 R4 44 ONE 1656 KARLO KURET JK Labud- Split CRO SALONA 34 8:01:21
39 R4 85 FRIZIMENULA 1474 GILBERTO FAZLIĆ JK Jugo- Mali Lošinj CRO FASTWAVE 30 8:05:42
40 R0 93 GEISHA1 1141 DAMIR REPAC JK Uskok- Zadar CRO FIRST47.7 8:05:47
41 C0 138 LIA OF SWEDEN 2547 DAVORIN MUDROVČIĆ JK Neverin- Čavle CRO MORE 55 8:06:29
42 C0 121 SOLID WHITE 2439 GORAZD DIMNIK BD Ranca SLO MORE 55 8:06:35
43 R4 142 RUZINA (TEMPESTA) 1332 NIKO JAKOVCEV JK Uskok- Zadar CRO ILC 30 8:06:52
44 R3 11 NEMIR V 1111 BRANKO ŠIROLA JK Labud- Split CRO REVAL 8:08:02
45 R2 48 STRIBOR 797 ANA GOJČETA JK Šibenik- Šibenik CRO GRAND SOLEIL 40'R 8:08:36
46 R2 34 JONATHAN III 1255 MARTINA VRKIĆ JK Trogir- Trogir CRO FIRST 40.7 8:08:44
47 R3 99 MAKAKADA 4575 LEA VOJKOVIĆ JK Zenta- Split CRO MARINA 36 SPORT 8:10:09
48 C1 59 ERCO 2413 IZTOK SVETINA JK Šibenik- Šibenik CRO DUFOUR 460 GL 8:12:51
49 R3 126 RAMONA 16155 TIHOMIR STRIČEVIĆ JK Špinut- Split CRO X-35 8:13:32
50 C0 152 ZLATAN 3822 LUKAS TATEK JK Endemi- Zagreb CRO GRAND SOLEIL 50 8:16:00
51 R2 155 ULTRA SVIBOR 2525 DAMIR ŠPIRELJA JK Orion- Moščenička draga CRO FIRST 40.7 8:22:11
52 R6 62 EL ORADA 191 RUY FRANK JK Orsan- Dubrovnik CRO SEASCAPE 27 8:23:02
53 C4 159 KANA 2504 DEAN KONTIĆ JK Orsan- Dubrovnik CRO FIUMANKA 8:27:56
54 C0 45 SRNA V 424 CIRIL VRANČIČ JK Marina Kaštela- Kaštel Gomilica CRO BAVARIA 46 8:32:38
55 C0 113 01 EXPRESS 2306 VILIAM KUBOVČIK YACHT AIRO SVK FIRST 45 8:36:19
56 C0 43 KETY 1291 BORIS KAŠLJEVIĆ JK Val- Šibenik CRO GRAND SOLEIL 8:36:51
57 R2 156 ULTRA SULTAN 1134 NIKOLA DEŠKOVIĆ JK Orion- Moščenička draga CRO FIRST 40.7 8:40:03
58 R4 84 SHARK 3666 JANEZ GOREC Pozjdon SLO SUN FAST 3200 8:41:23
59 R3 9 LADY X 431 TONI MLIKOTA JK Labud- Split CRO X YACHTS 8:42:06
60 R6 147 FORTUNA 457 MIRO JUKIĆ JK Bura- Makarska CRO ELAN 19 + 8:45:16
61 C2 131 FRENČ KIS   OLIMPIO PERUŠKO Oropila NK SLO ELAN 40 8:47:56
62 C0 28 CARMENTA 2303 BARBORA BACHRATA Dynamo Energia Bratislava SVK BENETEAU FIRST 45 8:51:52
63 R4 49 LETHE V 348 NIKO JERKOVIC JK Labud- Split CRO ELAN 333 8:54:35
64 C0 124 KARPO 1715 MAKS VREČKO JK Loka Timing SLO ELAN 450 8:54:52
65 RMAXI 39 BE LUXE 2558 LEO ĆURIN JK Mande- Zagreb CRO BAVARIA C57 8:55:31
66 C0 50 TIGER CAT   MARINKO MRDULJAŠ JK Labud- Split CRO SALONA 45 8:55:54
67 C1 116 MMONFLOWER 3 (MAXI SVINJA) 11 IGOR PERTOT YC / JK Čupa ITA SALONA 44 8:57:11
68 C0 94 MORE GREY 2545 IVAN IVANKOVIĆ JK Neverin- Čavle CRO MORE 55 8:57:23
69 R5 15 IVA III 1541 IVANKO PAVLIČEVIĆ JK Zenta- Split CRO ELAN 295 8:59:12
70 R4 37 FUGU 2540 KRALJEVIĆ DAMIR JK Labud- Split CRO BENETEAU FIRST 30 8:59:37
71 R2 60 ŽVELJARIN 14713 ALJOŠA GATIN JK Zagreb- Zagreb CRO GRAND SOLEIL 40 9:00:49
72 R4 176 KAKADU 7429 BORIS PEOVIĆ JK Split- Split CRO WINDHAWK 34 9:01:50
73 R4 162 MARLIN 36014 JOSIP DERANJA JK Cavtat- Cavtat CRO JUSTIN TEN 9:01:54
74 C0 139 BYBLIS 2302 ROBERT MALEKOVIĆ Riječki JK- Rijeka CRO BENETEAU FIRST 45 9:02:48
75 R5 47 SATAN II 2PI/7 288 DAMIR MITROVIĆ JK Mornar- Split CRO STAG 29 9:03:32
76 CMAXI 79 CARDEA   MARIO JOZOVIC JK Orsan- Dubrovnik CRO JEANNEAU 53 9:03:59
77 R5 149 SILVANA 1038 DARKO PRIŽMIĆ PSU Peliška jedra- Orebić CRO DUFFY 29 9:06:42
78 C2 130 ZIGGY 1504 HRVOJE KOMERIČKI SNK FSB- Zagreb CRO GRAND SOLEIL 39 9:07:00
79 C0 177 MATEJUŠKA 1087 DAMIR NOVINA JK Špinut- Split CRO BAVARIA 49 9:07:06
80 C2 128 RUM 1826 ANTE SPOLJARIC JK Tijat- Vodice CRO SALONA 38 9:09:17
81 R4 24 TONKA 8888 MARKO KASAL JK Labud- Split CRO JUSTINTEN MATCH RACE 9:09:25
82 R3 102 ROVINJ 1789 DAVOR MARČEC JK Uskok- Zadar CRO JOD 35 9:09:35
83 C4 103 ANALEA 2700 IGOR ŠIKIĆ JK Orsan- Dubrovnik CRO ELAN 340 9:09:56
84 C3 22 KOBRA 1485 LUKA OSTOJIC JK Špinut- Split CRO X-35 9:10:16
85 C1 144 SAINT MARTIN 1462 PETAR ŠIMUNOVIĆ JK Senj- Senj CRO BAVARIA 42 MATCH 9:10:33
86 C1 114 MINORCA   NOA NINCEVIC JK Istra- Lovran CRO DUFOUR 44 9:11:46
87 C2 129 PUNCH 1901 MARIJAN BELUŠIĆ JK Tijat- Vodice CRO SALONA 38 9:11:52
88 C2 120 AMORE 2660 ANDREJ ŠUBER WADA SLO MORE 40 9:15:33
89 R6 75 LIBERA 884 IVICA KOSTELIC JK Marina Kaštela- Kaštel Gomilica CRO MINI 9:17:33
90 R3 88 BE FIRST 725 MILJENKO ŽANIĆ JK Burin- Novi Vinodolski CRO BENNETAU FIRST 35. 9:18:55
91 C1 32 XARA 2583 TINA MRAOVIĆ JK A.N.A.- Bakar CRO X YACHT 9:18:56
92 C1 148 VIHOR I 2409 IGOR BARBALIĆ   CRO BAVARIA 42 9:19:44
93 C0 165 MORE AMORE 2440 DUBRAVKO ČIŽMEŠIJA JK Sveti Nikola- Zagreb CRO MORE55 9:20:27
94 R4 27 SOL 988 DUJE DUMANIĆ JK Labud- Split CRO ELAN 333 9:23:43
95 C2 146 CHERRY 1810 FILIP HUSNJAK JK Zagreb- Zagreb CRO SALONA 38 9:24:33
96 R0 17 TEUTA 2513 ANDREJ JEREB MERKUR IDRIJA SLO COMET 45S 9:25:49
97 C2 127 RED WINE 1915 DARKO PUZEK JK Samobor- Samobor CRO SALONA 38 9:28:01
98 C0 52 VICKAN   JAN OSTERMAN JK Giričić- Kaštel Gomilica CRO BAVARIA CRUISER 51 9:30:31
99 C1 82 XAVIERA 2582 DAVOR MIOKOVIĆ JK Guc- Sali CRO X 4.3 9:35:48
100 C2 145 COCKTAIL 1899 MARKO DUBRAVEC JK Endemi- Zagreb CRO SALONA 38 9:41:47
101 R2 107 SALSA 2 1963 ZDENKO BASARIĆ HJK Siscia- Sisak CRO BAVARIJA 41S 9:43:02
102 C0 101 BEL AMI 31 ŽELJKO CIKATIĆ - PILA JK Mornar- Split CRO BERMUDA KETCH RACER 9:45:31
103 R2 12 EASY ELEVEN 1925 AKRAP NIKOLA JK Špinut- Split CRO BAVARIA 40S 9:51:03
104 C6 122 FIRST LOVE 1385 DARKO BRAVIĆ JK Split- Split CRO BENETEAU- FIRST 27.7 9:51:24
105 C0 109 MAESTOSO   LUKA DROBAC JK Samobor- Samobor CRO DUFOUR 520 GL 9:52:37
106 C1 29 XENIA 2373 MARIJA BAČEKOVIĆ JK A.N.A.- Bakar CRO X YACHT 4.3 9:54:20
107 C2 179 AMARO 1900 RICHARD STRAPKO JK TANGRETO SVK SALONA 38 9:55:50
108 C2 95 ORCA 2684 MARINO LEMEŠIĆ JK Labud- Split CRO DEHLER 38 9:56:16
109 C0 56 PURPLE RAIN 51 ENRICO CIPRIANI JK Mornar- Split   SUN ODYSSEY 519 9:56:46
110 C2 69 BOLERO 1532 MILAN BUŠIĆ JK Giričić- Kaštel Gomilica CRO SALONA 37 9:56:58
111 C4 1 FILOMENA 669 BOŽIDAR RADIĆ JK Labud- Split CRO ELAN 31 9:58:17
112 C0 168 BEBA 2083 KRUNOSLAV VARGA JK Biograd- Biograd CRO SALONA 45 9:58:48
113 C3 133 FAYRUZ 1003 ZVONIMIR RASTE JK A.N.A.- Bakar CRO BENETAU FIRST 36.7 10:01:24
114 C1 178 CALIFORNIA   JURIĆ NIKOLA JK Malinska- Malinska CRO ELAN 45 10:02:00
115 C0 151 SREBRENA   ERMIN AGANOVIC JK BURJA Izola SLO BAVARIA 45 10:02:16
116 C2 3 ADIO PAMETI 762 IGOR GLIHA JK Labud- Split CRO SAS 39 10:02:37
117 C2 172 BILLIE JEAN   LAVRENČIĆ BORUT   SLO SUN ODYSSEY 389 10:03:56
118 C4 33 TUNA 426 GATTIN MIHOVIL JK Labud- Split CRO ELAN 33 10:04:41
119 C4 132 ANA 2 427 ŽIVKO MATUTINOVIĆ JK A.N.A.- Bakar CRO ELAN 333 10:06:21
120 C5 67 KANA 2360 IVO MATIĆ JK Trogir- Trogir CRO ELAN31 10:12:58
121 C6 71 DORA 229 VJEKO GATTIN JK Labud- Split CRO DUFOUR 28 10:22:48
122 C4 6 NONO RUDE 2 2115 TOMISLAV FURLAN JK Neverin- Čavle CRO Y999 10:34:58
123 C6 14 RUMBA 664 ŽELJKO ČULAR JK Špinut- Split CRO ELAN EXPRESS 10:44:05
124 C4 157 ZRNO SOLI   IVAN ZRILIĆ JK Biograd- Biograd CRO ELAN 333 10:44:18

Prva etapa Split Vis jedrilia se od Livke do Visa po laganom vjetru , startalo se nesto prije 12 sati na skracenoj ruti 17NM .Većina flote se opredjelila na zapadnu varijantu predvođena Polet Furiosom , kormilar Nikola Dešković,dok je Fatamorgana 2 - kormilar  Mate Arapov predvodila jedrilice koje su se opredijelle na varijantu Vodnjaka. Prvu etapu je dovrsilo 124 jedrilice a korigirano je po ORC pobijedio  ORION II , Ivan Kuret, JK Labud

Plasman prvih deset u Visu

Rank OPEN SKUPINA STARTNI BROJ IME JEDRILICE BROJ NA JEDRU KORMILAR KLUB ZEMLJA TIP BRODA Elapsed
1 Racing R0 8 POLET FURIOSO 11152 NIKOLA DESKOVIC JK Labud- Split CRO TP52 3:25:45
2 Racing R4 96 FATAMORGANA 2 11111 MATE ARAPOV JK Mornar- Split CRO PATUCELLI 3:30:51
3 Racing RSUPER MAXI 57 CLEANSPORT ONE 2 MARJAN KOČILA JK Morska Vidra SLO VOR60 3:34:13
4 Racing R1 68 ANIMA 2019 NIKO KMETOVIĆ JK Orsan- Dubrovnik CRO ONE OF 3:37:59
5 Racing R3 13 FULL PELT 2436 ANTE ANTUNOVIĆ JK Split- Split CRO CUSTOM 36 3:39:17
6 Racing R2 80 OVERLOAD 11745 SINIŠA KALITERNA JK Split- Split CRO MILLENIUM 40 3:40:27
7 Racing R0 23 PAULA 77 KOLJA DUMANIC B.F.Y.C. SVK FW40 3:44:25
8 Racing R2 81 DUBROVNIK 1933 DENIS VUKAS JK Orsan- Dubrovnik CRO ENAVIGO 38R 3:45:32
9 Racing R5 160 OTTO E MEZZO 990 ANTONIO VULETA JK Bura- Makarska CRO FELCI 3:45:49
10 Racing RMAXI 55 MARINA KAŠTELA 6789 JOSIP BERKET JK Marina Kaštela- Kaštel Gomilica CRO GS56R 3:46:50

 

Rezultati

KWINDO tracking

 

Luka Vuković, naš mladi član, jedriličar klase Laser, odlučio je na svoj naćin pomoći u traganju za posadom Bourbon Rhoda.

Pročitajte članak objavljen na stranicama Slobodne Dalmacije i odlučite želite li možda i vi biti dio Lukove priče.

 

proglasenje

Pobjednik 88. Mrdujske regate je je WAY OF LIFE, skiper GAŠPER VINČEC koji je prvi okreuo Mrduju i prvi prošao kroz cilj podno Sustipana u 15.57.02 sati, što znači nakon gotovo 5 sati regatavanja.

Start regate označio je gradonačelnik Krstulović Opara  u 11.00 sati. Vjetar nažalost većini nije dao priliku za natjecateljsko regatavanje. 

Mrduja je ove godine, bila idealna za maxi krstaše, lagane toliko da jedino oni mogu jedriti po principu, koliko vjetra, toliko čvorova. Mate Arapov na svojoj Fatamorgani 2 u Split je stigao drugi uz gotovo sat vremena zaostatka, a treće mjesto dopalo je crnogorsku posadu i brod SHINING MM sa kormilarom Milošom Radonjićem.

Jedrilica „Green paper“ sa dolaskom u cilj na Mrduji u vremenu 14.38.53 prvi je u  „Mrduja Festival mora“ kojem se pridružila još samo jedna jedrilica.

Na kraju regate, do 18.30 sati na cilj u Split stiglo je samo 12 brodova.

Iako je prijava bilo vise, na startu 88. izdanja najpoznatije i najbrojnije hrvatske regate pojavila su se 162 broda. Pamtićemo je po slabašnom, ili nikakvom vjetru.

Rezultati regata

Rezultati festival

cilj split

Ciljnu liniju u Splitu prva je prošla jedrilica Way of life u 15:57:02 .
Morski bolid koparske registracije sa kormilarom Gašperom Vinčec okupio je hrvatsku posadu u sastavu Josip Olujić, Luka Radelić, Boro Konj, Mario Novak, Anđela de Michielli Vitturi, Srđan Cicarelli, Mislav Olujić i singapurca Ryan Lo.
Druga u cilj ulazi jedrilica Fatamorgana 2, (16:49:17), iz JK Mornar, za kormilom Matom Arapov dok je treća uplovila crnogorska posada Shining MM za ćijim je kormilom bio Miloš Radonjić  (17:23:20).
U Split je do vremenskog ograničenja u 18:30 stiglo svega 12 jedrilica.

way of life

1.  WAY OF LIFE, SLO 005, GAŠPER VINČEC : 12:54:29

2. SHINING MM, MNE 13, MILOŠ RADONJIĆ: 12:56:26

3. FATAMORGANA 2, CRO 11111, MATE ARAPOV: 13:17:05

4. POLET FURIOSO, CRO 11152, NIKOLA DEŠKOVIĆ: 13:33:34

5. FULLN PELT, CRO 2436, ANTE ANTUNOVIĆ: 13:40:12

 

 

 82 mrduja070 051013

Kao što smo već najavili, "88. Mrdujskoj regati" od ove se godine na startu pridružuje i "Mrduja - festival mora i jedara".

Pozivamo sve ljubitelje mora koji imaju plovila na jedra, od obiteljskih posada, do jedriličarskih družina kojima rezultat nije primarni cilj, da ove subotu isplove, zajedre i uživaju što su dio ovog najmasovnijeg jedriličarskog spektakla na našoj strani Jadrana.

Registracija se vrši se primaju u ured koji je otvoren u srijedu i četvrtak od 10 do 15 sati a u petak od 10 do 19 sati.
Na uvid ponijeti plovidbenu dozvolu jedrilice i dokument za voditelja čamca.

proglasenje MM 2019

Josip Tafra ukupni je pobjednik Mrduje Optimist Kup In memoriam Boris Vujnović.

Josip je ujedno i pobjednik u skupini dječaka dok je kod djevojčica pobjedu odnjela Aurora Palko.
U kategoriji do 12 godina na pobjedničko postolje su se popeli Bepo Duplančić i Nina Marušić.

Proteklog  vikenda vrijeme nije bilo na strani organizatora ali sa jednim plovom u petak i dva danas regata je uspiješno okončana.

Hvala svima koji su sudjelovali i vidimo se dogodine.

Rezultati

MRDUJA FESTIVAL

  1. listopada 2019

pdf button  OGLAS

  1. ORGANIZATOR

JK «LABUD» , Uvala Baluni 9, 21000 Split

Tel / fax ++385 21 398-583

e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite. ; www.jklabud.hr

  1. PRAVILA

Međunarodna pravila o izbjegavanju sudara na moru.

Službene obavijesti organizatora koje će biti oglašene najmanje 2 sata prije početka događaja.

Jedriti će se po «OPEN» sustavu razvrstanja prema dužini preko svega.

Upute prevladavaju u slučaju nesuglasja.

  1. POSEBNA PRAVILA

Dozvoljava se uporaba pomične kobilice i balasnih tankova.

Prilikom obavljanja pomenutih radnji zabranjeno je koristiti pumpe koje za svoj rad koriste      

pogonski motor povezan propelernom osovinom. Također je zabranjeno prazniti balasne tankove preko ispusta na krmi krstaša i tako ostvarivati poriv.

Sve jedrilice moraju imati porivni unutarnji ili vanbrodski motor.

Za vrijeme regate ne smiju biti postavljena sidra na vrhu pramca, a vanbrodski motori ne smiju biti postavljeni na krmi broda s «nogom motora» u vodoravnom položaju.

Svi sudionici ispod 16 godina starosti moraju nositi pojaseve za spašavanje za vrijeme trajanja plovidbe.

  1. PRAVO SUDJELOVANJA

Pravo sudjelovanja:

imaju jedrilice jedno trupci čija duljina preko svega (LOA) prelazi 5.50 metara.

Nemaju pravo sudjelovanja:

jedrilice više trupci, olimpijske klase i slične jedrilice koje su preinačene, te one jedrilice koje ne udovoljavaju minimalnim propisima sigurnosti te jedrilice sa trapezima.

  1. ISPRAVE

Potrebno je predočiti valjanu plovidbenu dozvolu.

  1. PODJELA U SKUPINE I KOTIZACIJA

Kotizacija za sve učesnike (jedrilice) festivala iznosi 50,00 kn.

Poželjno je navedeni iznos uplatiti bankovnim transferom prije registracije.

Uplatu nasloviti na: J.K. Labud Split – IBAN HR7524070001100579424, otvoren kod OTP dd banke. U „Pozivu na broj“ treba upisati OIB uplatitelja, a pod „Svrha uplate“ ime prezime uplatitelja, te ime krstaša za kojeg se startnina uplaćuje

SKUPINA

DULJINA PREKO SVEGA

MEGA

Preko 24,01m

SUPER MAXI

19,01m – 24,00m

MAXI

16,01m – 19,00m

0

13,51m – 16,00m

1

12,01m – 13,50m

2

11,11m – 12,00m

3

10,26m – 11,10m

4

9,41m – 10,25m

5

8,46m – 9,40m

6

7,71m – 8,45m

7

7,11m – 7,70m

8

6,46m – 7,10m

9

5,50m – 6,45m

10

VINTAGE preko 9.41m

11

VINTAGE 5,50m – 9,40m

12

CLASSIC preko 9,01m

13

CLASSIC 5,50m – 9,00m

  • CLASSIC RAZRED - Krstaši izrađeni od drva stariji od 40 godina, dužine preko svega od 5,5 do 19,0 metara. Trup krstaša može biti izrađen isključivo klasičnom (kalafatani madiri) ili letvičastom metodom. Krstaši koji se prijavljuju za CLASSIC razred ne smiju svojim izgledom odstupati od izvornog nacrta, što znači da  nisu naknadnim preinakama bitno izmijenili izvornu vanjsku formu trupa. Materijal izrade jarbola, booma, tanguna i pramčanog kosnika može biti drvo ili aluminij. Oputa jarbola može biti izrađena isključivo od čeličnih pletenih sajli konstrukcije 1x19, ili pak 7 x 19 niti. Krstaši ove skupine smiju koristiti  isključivo jedra izrađena od tkanog poliester platna (Dacron-woven polyester), ili pak od najlona ako se radi o spinnakerima. Gennakeri i code zero jedra nisu dozvoljena. 
  • VINTAGE RAZRED - Krstaši izrađeni od stakloplastike, čelika, aluminija, šperploče ili pak drva (za slučaj kada je trup izgrađen dijagonalnom ili stich&glue metodom)  stariji od 30 godina, dužine preko svega između 6,0 i 19,0  metara.
  • Mjerodavna je duljina preko svega upisana u Plovidbenoj dozvoli ili Svjedodžbi o sposobnosti jahte za plovidbu.

  

  1. RUTA REGATE

Regata će se jedriti na ruti: SPLIT –otočić MRDUJA.

Duljina rute je 11 nautičkih milja.

  1. PRIJAVE
    Pred prijave on-line preko:

http://www.jklabud.hr/mrdujska-regata ili osobno u ured kluba – organizatora

mogu biti upućene najkasnije do: ČETVRTKA 03. listopada 2019. u 24:00 sati.

Konačna prijava, odnosno registracija se smatra valjanom:

  • • Vlastoručnim potpisom kormilara.
  • • Preuzimanjem broja i Uputa.

Lista prijavljenih će biti izvješena na oglasnoj ploči najkasnije 2 sata prije početka jedrenja.

Svoju pripadnost skupini jedrilice navode u prijavi te snose svu odgovornost za točnost podataka. Raspodjela u skupine neće biti podloga za ulaganje prosvjeda od strane jedrilica.

  1. RADNO VRIJEME UREDA ORGANIZATORA

Srijeda, 02.listopada 2019. od 10.00 - 15.00 sati.

Četvrtak, 03.listopada 2019. od 10.00 - 15.00 sati.

Petak, 04.listopada 2019. od 10.15 - 19.00 sati

  1. PROGRAM

Srijeda - Petak, 02- 04.listopada 2019. – prijava učesnika festivala

Petak, 04.listopada 2019. u 20.30 h – druženje kormilara učesnika

Subota, 05.listopada 2019. u 11 h - zajednički start za sve skupine regate i festivala Mrduje

                                                 u 20.30 h podjela nagrada uz prigodni program i druženje

Nedjelja, 06.listopada 2019. – rezervni dan

  1. UPUTE

Preuzimanje Uputa i brojeva biti će u kancelariji Organizatora , a mogu se preuzeti najkasnije do petka, 04.listopada 2019. u 19.00 sati

  1. ODREĐIVANJE REDOSLJEDA

Redoslijed će se odrediti po jedrenom vremenu.

  1. ODGOVORNOST

Svaka jedrilica i svi natjecatelji sudjeluju u regati na vlastitu odgovornost. Vlasnik ili njegov predstavnik moraju poduzeti mjere osiguranja i pokriti sve rizike uključivši i one prema trećim osobama.

Organizator otklanja svaku odgovornost za moguće štete ili nezgode učesnika, jedrilica ili trećih osoba, bilo na moru ili kopnu prije, za cijelo vrijeme trajanja festivala. Dužnost je i odgovornost vlasnika, njegovog predstavnika ili kormilara jedrilice da su brod, jarboli, jedrilja, motor i oprema u dobrom stanju te moraju upoznati posadu s mjerama sigurnosti na jedrilici tj. posada mora biti upoznata gdje se nalaze sredstva spašavanja i kako se njima rukuje. Odgovornost je vlasnika jedrilice, njegovog predstavnika ili kormilara ocijeniti mora li neki član posade nositi pojas za spašavanje tijekom trajanja regate. Osobe ispod 16 godina i djeca dužni su nositi pojas za spašavanje tijekom trajanja jedrenja. Pravo i odgovornost je svake jedrilice odlučiti se startati, nastaviti jedriti ili se povući.

NAGRADE

  • Prvoplasiranom krstašu u svakoj skupini (bodovno)

ORGANIZATOR

Split 02.09.2019.