sušac x2 2019

Proteklog su vikenda u organizaciji JK Mornar put Sušca krenule 23 jedrilice.

Na ruti dugoj 100 NM šest je parova jedrilo pod zastavom našeg kluba od kojih je u kompenziranom vremenu najbolji rezltat imala posada Piacun/Tomašević osvojivši drugo mjesto sa Ultra ribocom.

Rezultati

ORC SP 2019

Jedriličarski klub Val od 31.05. do 08.06. bio je domaćin ORC-u.

109 jedrilica iz 17 zemalja podijeljene u tri skupine izmjerile su svoje znanje i sreću na Svjetskom Prvenstvu održanom u šibenskom akvatoriju.

Karlo KIuret sa svojom jedrilicom ONE i Boris Tomić na Munjeku F pod zastavom našeg kluba jedrili su u C skupini.

Ponosni smo što je Labud imao svoje članove u floti najboljih jedriličara u krstašima na čemu im čestitamo.

Rezultati

Pozivamo Vas na redovnu skupštinu koja će se održati 08.06.2019. u 10:30 sati.

Pozivnica i dnevni red.

Materijali su objavljeni na oglasnoj ploći kluba.

neno i jsip ep 2019

Od 10. do 18. svibnja u Ateni se održavalo Otvoreno Europsko Prvenstvo za klasu Finn gdje su se okupila 84 natjecatelja iz 33 nacije.

Nakon što je prošle godine u Aarhusu osam nacija uzelo svoju propusnicu za Olimpijske Igre, koje će se 2020 godine održati u Tokio, na ovom Europskom Prvenstvu lovila su se još 4 mjesta.

Nenad i Josip otišli su sa velikom željom i entuzijazmom u borbu za olimpijsko mjesto no, na žalost, nisu uspjeli.

Nenad je u ukupnom poretku završio 22. a Josip 24.

Njima i treneru Velimiroviću želimo sretan povratak kući.

Rezultati

Prijavite sudjelovanje na Komiškoj, ne propustite Mrduju i moguće je da se baš posada Vaše JEDRILICE popne na pobjedničko postolje nakon Viške regate, kada će najuspješnijoj JEDRILICI biti dodijeljen Lukša Cicarelli CUP.
 

skola jedrenja 2019 naslovnica

Dragi članovi,

J.K. Labud je pokrenuo projekt revitalizacije svoje škole jedrenja.

Slijedom toga su osmišljene promotivne aktivnosti koje će se kontinuirano odvijati do završetka školske godine.  

Pozivamo i vas, da sa svojom užom i širom obitelji prokomentirate mogućnost upisa svoje djece u početni tečaj koji kreće za vrijeme ovih proljetnih praznika.

Ovaj početni tečaj je uvodni dio projekta koji će u punoj snazi saživjeti početkom ljeta i odvijati će se tijekom ljetnih školskih praznika.

Ovdje možete pogledati  jednostavni informativni video uz pomoć kojeg ravnatelje osnovnih škola,te nastavnice i nastavnike, pozivamo da sa svojim razredima posjete klub. Proslijedite ga prijateljima i poznanicima, koje želite zainteresirati za školu jedrenja i početni tečaj.

Svi zainteresirani (djeca i roditelji) mogu poslati i poziv za priključenje zatvorenoj Facebook grupi Škola jedrenja JK Labud Split.

Na ovom mjestu će se objavljivati sve ključne informacije oko svih aktivnosti vezanih uz ovaj projekt.

Za sve one koji preferiraju direktan kontakt, sve informacije mogu dobiti i ako se obrate treneru Goranu Orlovu na broj 091 572 2728.

kombi jk labud 2

Nakon kratkog predaha od Palme, Josip, Neno i Velimir otputovali su u Athenu gdje će odraditi pripreme u dva dijela sa kratkom šestodnevnom pauzom. Ovo prethodi Evropskom Prvenstvu koje će se pred Athenom održati od 10 do 18 svibnja.

Školske praznike će za pripreme iskoristiti i jedriličari Laser 4.7 koji su danas otputovali za Betinu.
Na istom će se mjestu pripremati i Marin Ljubičić u kampu za optimiste.

 

Od 14.-21. travnja u talijanskoj Genovi održana je treća od četiri regate “2019 World Cup Series”. Održano je šest plovova po laganom vjetru promjenjivog smjera. U konkurenciji od 67 natjecateljki Laser Radiala Elena Vorebova zauzela je 35.mjesto.

Rezultati

skola jedrenja 2019 naslovnica

                                                                       video link

plakat uskršnja 2019

Otprilike u isto vrijeme (od 10. do 13. travnja) u hvarskom se akvatoriju jedrila 23. Uskršnja regata.
Iz Labudove lučice na Uskršnju su regatu isplovile One-Salona One (Karlo Kuret), Barba Branko-ORBICO sailing team (Filip Zlatan Zoričić) i Polet Furioso-JK Labud (Nikola Dešković).

Polet Furioso u skupini A i One – Salona One u skupini C osvojili su prvo mjesto dok je Barba Branko u B skupini Uskršnju regatu zaključio na drugom mjestu.

Karlo Kuret u ukupnom je poretku drugi, Zlatan Zoričić 4. a Nikola Dešković 7.

Čestitamo kormilarima i svim članovima posada.

Rezultati